Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miskolci Egyetem műszaki...

Miskolci Egyetem műszaki föltudományi szak mennyire nehéz?

Figyelt kérdés
2017. febr. 9. 18:15
 1/3 A kérdező kommentje:
*földtudományi
2017. febr. 9. 18:15
 2/3 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok ilyen beállítottságú. Én egyszer ránéztem a tantárgylistára, ezt te is megteheted. Ha jól emlékszem erősen reál és szerintem jó kémia, fizika, biológia, matek kellhet hozzá vagy földrajz. Gondolom nem könnyű, de egyik szak sem könnyű sajnos. De nem akarom a kedved szegni.
2017. febr. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

A műszaki földtudományi kar régi nevén bányamérnöki kar ez talán segít megvilágítani mivel foglalkoznak azon a karon. Ha egy könnyen elvégezhető diplomára vágysz nem ez a tiéd. Ilyenkor jön a jól bejáratott szlogen hogy nincs is bánya Magyarországon... Erre azt tudom mondani, hogy mélyművelésű bánya egyelőre tényleg nincs de van sok más helyette pl. lignit vagy sóder-, mészkő- stb mert ehhez is kell a jó szakember.

De a karon végeznek az ország olaj- és gázmérnökei, geológusok geográfusok, hidrogeológusok geoinformatikusok és sok más komoly szaktudású mérnök akik nem egy tömegszakmát sajátítanak el mint a gépészmérnökök. Egyébként nem árt ha van hozzá érdeklődés is mert elég szerteágazó tudást kell magukévá tenni az ott tanulóknak.

2017. febr. 20. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!