Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE IK Programtervező informa...

ELTE IK Programtervező informatikus szak - milyen?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Idén szeretnék felvételizni informatikával kapcsolatos szakra.

Eddig az Óbudai Egyetem mérnökinformatikus és az Elte programterv. informatikus képzését jelöltem meg, de nem tudom, melyiket tegyem elsőnek.


Esetleg akinek személyes tapasztalata van, kérem írja le véleményét.


Egyébként megkérdeztem néhány ismerősömet, akik nemrég kezdték az ELTE prog. informatikus szakot, és azt mondták, hogy túl sokan buknak meg, főleg a matekos tantárgyakból.

Ez persze csak néhány vélemény, ezért gondoltam, hogy másokat is megkérdezek, mielőtt döntenék.


Köszönöm a segítségeteket.



2017. febr. 9. 11:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy nagy rakás hulladék.


Tragikusan felépített tanrend, minden előadás és gyakorlat katalógusos, mindezt úgy, hogy a 6 félév során maximum 3 olyan előadásod lesz, ami nem kritikán aluli. A matek még mindig kiteszi a tárgyak nagyon nagy részét, a programozást hosszú év(tized)ek óta nem változtatták meg, ugyanazokat az elavult, sehol nem használt tételeket és módokat tanítják, amit már sehol nem használják. Az itt tanulók nagyon nagy része elégedetlen, a HÖK egy az egyben a dékán bácsi fenekét nyalja, aki irreálisan ostoba teszi tönkre szép lassan, de biztosan a képzést, a TO-sok bunkók.

Figyelj, nagyon-nagyon erőteljesen javaslom, hogy inkább az Óbudaira menj, ennek az egyetemnek ez a kara tényleg arról híres, hogy elavult, logikátlan képzést ad, nagyon szidni fogod magad, ha ide jelentkezel.

2017. febr. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hű, nem tudtam, hogy ennyire rossz a helyzet. Azt hittem, hogy Eltés szakként valamennyire azért színvolas ott az oktatás.
2017. febr. 9. 13:34
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Az ELTE-IK-nak nagy a neve, mivel a presztízsét azzal tartja fent, hogy kiszór egy valagnyi hallgatót. Nem az a baj, hogy nehéz, vagy az, hogy sokan buknak, hanem az, hogy milyen körülmények közt.


A tárgyakat alig frissítik, a legelső programozós tárgyadból a tizenévvel ezelőtt készített diákat fogják a programozást szintén tizenévvel ezelőtt utoljára tanult tanárok oktatni. A matek irreálisan sok, és amint kikerülsz az egyetemre, semmivel nem fogsz többet tudni programozásból, mint az, aki 2-3 hetet eltöltött az adott cégnél, és ténylegesen hasznos dolgot tanítottak neki.

2017. febr. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
100%

Szia!


Lehet röhögni fogsz, de nagyjából 1-2 hete folyamatosan ezen agyalok, hogy a kettő közül melyikre jelentkezzek...


A véleményem így összeszedve annyi, hogy voltam mind a két egyetem nyílt napján, és furcsa módon többet vártam egy ELTÉ-s bemutatón. Valahogy kevés volt az, amit letettek az asztalra a hírnevéhez képest.

Óbudán, NIK-en nagyon korrekt napot raktak le a szemünk elé. Teljesen normális bemutatást, az ágakról külön-külön bemutatást, a pontszámítást, szóval tulajdonképpen mindent.


Nem tudom, hogy minek szeretnél tovább tanulni, de Óbudán a progos előadáson az első kérdése a tanárnak az volt, hogy ki szeretne programozó lenni...!


Őszintén megvallva nem tudom. Ha körbenézel, akkor az IK-n matematikust csinálnak belőled, aki algoritmusokat csinál. Nem tartom magam zseninek és azt se tudom, hogy mennyire végezhető el a szak. --> a városi legendák szerint azért nem nagyon szokott 5-10%-nál több ember végezni évfolyamonként.


Bár még így se tudom eldönteni, hogy egy mérnöki diplomával képes-e az ember egy tipikus szoftverfejlesztőnek elmenni.


Remélem a rálátásom valamilyen módon adott elindulást.

2017. febr. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Szoftverfejlesztővé válásod nem ott dől el, hogy a VIK-en, az ELTÉ-n, vagy a NIK-en tanulsz, hanem hogy az ott elsajátított alapokra(!) miként építesz önszorgalomból, gyakornokként vagy később a munkádban. Jó kiindulás mind, de nem ezen fog eldőlni, hogy mennyire leszel jó a munkádban, hanem a folyamatos motiváltságon, tanuláson, önképzésen.
2017. febr. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Ami azt illeti, engem is inkább a gyakorlatibb részét szeretném megtanulni, persze némi elmélet elengedhetetlen egy jó program elkészítéséhez, főleg ha "hibátlan" és "gyors" programról van szó. Bár hogy így mondod, el tudom képzelni, hogy az Eltén inkább elméletre gyúr, ott más szakokról is hallottam, hogy sok az elmélet.


Sajnos nem voltam egyiknek a nyílt napján sem, de múlt évben az Elte IK-n voltam a tudományok napján, és az egész jó volt. Lehetett VR-ozni meg mesterséges vulkánt készíteni. Ilyen szempontból jó pontot adok az Eltének.

2017. febr. 9. 17:41
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha jót akarsz magadnak kerüld. Ha 3 év eszméletlen szenvedést 0 tapasztalatot és 0 gyakorlatot megér neked az hogy név legyen a diplomán akkor hajrá.
2017. febr. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Ez igen.<br>

A prog. inf.-n amit tanítanak, tényleg ennyire nem lehet a való életben felhasználni?<br>

Nyilván persze vannak olyan ismeretek, melyeket az életben nem fogsz használni, de biztos van olyan része a tananyagnak, melyek hasznosak lehetnek.<br>

Milyen ott az oktatási színvonal? Milyenek az oktatók? Van esetleg korrepetálási lehetőség?

2017. febr. 9. 18:09
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Vannak jó oktatók, de azért nem elég. Minden kurzusra jut 1 normális gyakvez, a többi legtöbb esetben kritikán aluli. Az előadások szánalmasak, teljesen haszontalanok, unalmasak stb. stb. Az előző félévtől minden katalógusos így még borzalmasabb az egész.


Ha olyan szakirányt választasz, lesz olyan fél éved, hogy csak papíron programozol. Programozáson teljesen elavult tételeket tanulsz az alap középiskolás szinten kívül. Emellett van ezer egy matek, amely rohadtul nehéz, rohadt sok mindent kell megtanulnod, cserébe soha sehol semmit nem fogsz vele kezdeni. Az egész oktatás full elmélet alapú de abból is minden használhatatlan. Csak a név semmi más.

2017. febr. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
És akkor még nem is beszéltünk a TO és a HÖK inkompetenciájáról. Szeretnék ezeken a helyeken dolgozni, mert láthatóan senkinek sem kell semmit csinálni.
2017. febr. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!