Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy működik a felvételi ha...

Hogy működik a felvételi ha már van alapkézésen megszerzett végzettségem?

Figyelt kérdés

A legtöbb szaknál látom, hogy :"Amennyiben az intézmény az oklevél minősítéséből pontot számít..."

Mi az, hogy amennyiben? Ezt sehols em írjják, hogy mikor igen és mikor nem.

Illetve ekkor is meg kell lennie kötelezően az érettségiknek? pl ahova csak matek v. fizika v. infó-val lehet menni de nekem csak matek van + bsc papír? Le kell érettségiznem fizikából vagy infóból?


2017. febr. 11. 22:31
 1/2 anonim ***** válasza:

Az adott intézmény szakleírásából kiderül. (Egyetem, majd kar kiválasztása, és ott a konkrét szak nevére kattintás.)


Pl. [link]


"A felsőfokú végzettséggel rendelkező jelentkezőket a Kar – amennyiben alapképzésre, osztatlan képzésre vagy felsőoktatási szakképzésre jelentkeznek – a 2017. évi általános felvételi eljárástól a korábbi felsőoktatási tanulmányaik figyelembevételével (akár az emelt szintű érettségi követelménytől is eltekintve) rangsorolja. A pontszámítás alapja a megszerzett felsőfokú oklevél minősítése.


A felsőfokú oklevél minősítése alapján a jeles (5) minősítésre 400 pont, a jó (4) minősítésre 375 pont, a közepes (3) minősítésre 350 pont, az elégséges (2) minősítésre 325 pont adható."


Valóban van ott fentebb egy ilyen "ha ..." kezdetű mondat, szerintem az valami általános tájékoztatóként funkcionál, tényleg megtévesztő, de lentebb egyértelműen ott van, hogy mi a helyzet. Pl. itt egy másik szabály van: [link]


Ha elfogadják a diplomát pontszámítási alapként, akkor nem kellenek a kötelező érettségik sem. Engem is így vettek fel annak idején egy szakra.

2017. febr. 12. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Na ja közben én is rájöttem, itt:

[link]

Jobb oldali oszlop, ha "I" van akkor elfogadják, de eddig csak a BCE-n láttam "N"-t, csak ez a részletesebb szakleírásnál már nincs ilyen egyértelműen feltüntetve az álatalm adott linken a jelmagyarázat pedig halott link, szóval, jah... UX/UI a felvinél valami ufó szó..

2017. febr. 12. 02:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!