Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A mérnöknek készülőknek...

A mérnöknek készülőknek előnyösebb lenne kéttannyelvű gimnáziumba menni, mint reál tagozatra?

Figyelt kérdés
Mérnöknek tanulok, gimiben reáltagozatra jártam. Ezerrel ment a matek fizika, de azt vettem észre, hogy egyetemen azok a csoporttsrsaim is boldogulnak a tárgyakkal akik kettsnnyelvube jártak, és cserébe meg rohadt jó nyelvismeretet is szereztek
2017. febr. 12. 00:52
 1/4 anonim ***** válasza:
88%
Nem hinném. Tény, hogy fontos az (angol) nyelvtudás, de a mérnöki gondolkozás "anyanyelve" a matematika. Ennek alapjait pedig érdemes az egyetem előtt megszerezni. A nyelvtudást szerintem könnyű önállóan fejleszteni, olvasni/filmet nézni/beszélgetni kell eredeti nyelven és egy idő után, azt veszed észre, hogy majdnem mindent megértesz és el tudsz mondani.
2017. febr. 12. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
65%

Hát nem mondanám, hogy extrém sok reál tudás kell, ha van hozzá érzéked.

Viszont a heti 20 idegen nyelvórás gimiket is túlzásnak tartom. Azért is nehéz kérdés, mert jellemzően determinálja a középsuli a tovább tanulást is. Tehát reál suliból reál szakra megy a többség, nyelviből humánra. Onnan jellemzően azok mennek mérnöki szakra, akiket kifejezetten érdekeltek ezek a területek.


Valahol a kettő között, de ez függ az embertől is. Ha engem kérdezel - a matekot megtanulhatod egyetemen is, nyelvet tanulni már nehezebb ott.

2017. febr. 12. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
83%

Én is nyelvtagozatra jártam (nem kéttannyelvűbe, én a plusz nyelvi évet az ismeretségi körömben látott példák alapján sokszor időpocsékolásnak tartom), és sokan mentek tőlünk reál szakra (BME mérnök, pénzügy-számviteli szakok, gazdasági szakok stb.) Egyikőjüknek sem volt gondja a matekkal (persze matek faktra persze jártunk), viszont biztos nyelvtudást szereztünk két nyelven az érettségi mellé, ami azért nagy előny volt.

Én (hacsak nincs valakinek valamilyen igazán speciális igénye), akkor a sima nyelvtagozatot tartom a legjobbnak a középiskolában: a nyelv mindenhez kell (és sokan nem olyan irányban tanulnak később, mint 14 évesen gondolják - a továbbtanulás megalapozására való a fakultáció: akkorára már tényleg be lehet lőni a megfelelő irányt)

2017. febr. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
52%
Vagy kéttannyelvű gépész.
2017. febr. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!