Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Biomérnök hallgatók, vagy ha...

Biomérnök hallgatók, vagy ha valaki nem rég végzett ezen a szakon, tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Tudtommal öt egyetemen van biomérnöki szak, amik közül főként a három vidékiről (Veszprém,Szeged,Debrecen) érdekelne a véleményetek. Mennyire épül a biológiára a képzés? Csak Szegedről vannak infóim,mert ismerek egy ott tanulót. Elvileg ott sok a bioszos tárgy,már csak abból kifolyólag is erre gondolnék,hogy a természettudományi karon van. Viszont a másik két egyetemen mérnöki, meg valami technológia fejlesztés karon van. Ha nem elsősorban a Műszaki Egyetemhez hasonló kémiás-matekos irányba szeretnék tanulni,melyikre lenne érdemesebb jelentkeznem közülük?

2017. febr. 12. 13:34
 1/6 anonim ***** válasza:

pannon: [link]

debrecen: [link]

szie: [link]

Bme: [link]

szegeden azt írtad van ismerősöd, akkor tőle tudod kb mik vannak :)

2017. febr. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha főleg a biológia érdekel akkor ajánlom Debrecent. Nekem épp ezért nem tetszik, mert a biológusokkal és a vegyészmérnökökkel van sok óránk és kevés szerintem a mérnökös tárgy. Nekünk is van gentika, molekuláris biológia, sejttan, sejtbiológia állatos növényes tárgyak, mikrobiólógia,stb. Ehhez jönnek vegyészmérnökös tárgyak amik picit jobban hasonlítanak a mérnöki tárgyakra, és ezt fűszerezik meg egy kis szerves kémiával. Ha szeretnél tobb információt kapni, szívesen válaszolok akár privátban is.
2017. febr. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Hú,köszönöm szépen! Eddig nem is láttam ilyesmi tanterveket,de akkor majd nézelődöm még mindenképpen ezeken az oldalakon,mert nagyon hasznosnak tűnik.


Köszönöm a második választ is! Még talomban hagytam Debrecent is,ha lehet így fogalmazni, egyelőre tetszik amit találtam róla és határozottan szimpatikus,hogy sok a bioszos tárgy. :)

2017. febr. 14. 19:01
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen itt Debrecenben viszonylag sok a bioszos tárgy, de sajnos ez elég felesleges ugyanis a mikrobiológián és kis biokémián kívűl nincs szükség a szakmához a többi ágára a biológiának
2017. febr. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Utolsó vàlaszoló szerintem tèved. Ha kutatni szeretnèl vagy egy komolyabb munkahelyen dolgozni, akkor nagy szüksèged van a molekuláris biológiára és a genetikára is, nem beszélve a bioinformatikáról.
2017. márc. 13. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha kutatni szeretnél akkor valóban, de mérnökök elsősorban ipari termelésben helyezkednek el
2017. márc. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!