Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Biomérnök és vegyészmérnök...

Biomérnök és vegyészmérnök hallgatók! A mateknak és fizikának melyik része kell leginkább az egyetemen?

Figyelt kérdés
Bioszt és kémiát tanulok emelt szinten, de fizikából és matekból erős négyes vagyok de igyekszek nagyon:)
2017. jan. 31. 19:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Matekból:

-Analízis -függvénytan

-Valószínűségszámítás, kombinatorikai alapfogalmak és matematikai statisztika


Fizika:

-fizikai kémia (termodinamika, reakciókinetika, halmazállapotok)

2017. febr. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Veszprémben tanulok biomérnöknek.

Matekból és fizikából is ötös voltam gimiben, nem sokra mentem itt vele...

Matekból a függvények, határérték, deriválás, integrálás kell... első félévről tudok csak nyilatkozni.

Fizikából a 9.-es könyv és a 11.-es első fejezetének anyagára épül, amit első félévben vettünk.

Ha biomérnöknek készülsz a bioszt nagyon tanuld meg, sokkal könnyebben fog menni az elején. Kémia szerintem nem olyan durva.

2017. febr. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A BME biomérnök képzése viszont inkább kémiás. Lényegében egy vegyészmérnök képzés kiegészítve biotechnológiával, biokémiával, molekuláris biológiával, környezetkémiával, és egyéb biológiai ismeretekkel.
2017. febr. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
SZIE-n (volt BCE) fizikából pl egy csepp dinamika és mechanika viszont sok reológia és áramlástan kell.És fizikai kémia (termodinamika).
2017. febr. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Amit középiskolában megtanulhatsz: matekból egyváltozós anal. (differenciálszámítás, határértékszámítás, integrálszámítás), sorok, esetleg komplex számok, klasszikus valószínűségszámítás, fizikából mechanika, elektromosságtan alapok. Ezeket matek- illetve fizikaspecen megtanítják.

Nekünk volt egy- és többváltozós analízis, kicsit mátrixok, valszám, statisztika, fizikából mechanika és elektrodinamika. Emelt matekkal és kb. 0 fizikatudással mentem, csont nélkül minden matekos és fizikás tárgyat behúztam.

BME vegyészmérnöki szak

2017. febr. 6. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!