Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miskolci Egyetem műszaki...

Miskolci Egyetem műszaki földtudományi szakról bármilyen tapasztalat?

Figyelt kérdés
Mennyire nehéz, milyenek a tanárok, milyen az ottani közösség.Bármi jöhet :D

2017. febr. 12. 15:37
 1/9 anonim ***** válasza:
32%
Egy nagy szar.
2017. febr. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Oh jaj...és miért? :D
2017. febr. 25. 14:25
 3/9 anonim ***** válasza:
64%

Alapból ugye 7 féléves a szak, de nagyon sokan 9-10 félév alatt végzik el és az még teljesen jónak is mondható. MSc-re alig megy valaki, mivel se állami félév nem marad, se kedv a további kínlódáshoz. Be se tudnak indulni a mesterszakok sokszor, vagy csak angol nyelven, külföldieknek.

Ez az a szak, ahol matekból, fizikából, kémiából és biológiából is elég pengének kell lenned. Ha bármelyikből gyenge vagy, akkor az hamar ki fog ütközni.

Az olyan tárgyak, mint ábrázoló geometria, építőanyagok, geomechanika, geotechnika, áramlástan, kémia 2, műszaki hőtan, elektrotechnika, géptan stb. nagyon nehezek, sok az elméleti anyag és még a számítási feladatokat is vágnod kell mellé. Az a baj nagyon szerteágazó szakterület, 4 szakiránnyal, közös tárgyak pedig mindenképp vannak, így sanszos, hogy belefutsz olyanba, ami se nem érdekel, se nem érted.

Szóval piszok nehéz szak, sokat kell tanulni, viszont el lehet vele helyezkedni. Megéri elvégezni, csak hát azért mégsem egy gépészmérnök vagy hasonló kaliber keresettség és fizetés szempontjából, de kell vele annyit kínlódni, szerintem.

2017. febr. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
51%
Le lehet pontozni, de tényleg egy szar. Ennyi tanulással sokkal jobb mérnöki szakokat is el lehet végezni, ennek a bányamérnöki karnak már csak a neve van meg a nagy hagyományok miatt, de annyira nem keresett, mint amilyen brutál nehéz.
2017. febr. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A felvi.hu-n ennek ellenére a tanulás utáni kilátásoknál, egész korrekt átlagkeresetet írtak más szakokhoz képest..akkor annak ne higgyek ?
2017. márc. 2. 20:44
 6/9 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem is felejtős. Felvit, meg az egyetemi nyitott kapukat hagyjátok a fenébe. Semmi értelmes információt nem fogsz hallani az egyszer biztos.

Szerintem csak hallgatóvadászat folyik, de aztán ez az én magán véleményen.


Nekünk anno az építőmérnök/építész vonalat is promózták keményen az egyetem nyíltnapján,hogy mennyire versenyképes.

Aztán fele annyit nem fogsz keresni mint egy gépész (nem épület!) vagy villamosmérnök. Gyakorlott programozókról meg ne is beszéljünk..

2017. márc. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
76%

48%-os, biológia MFK-n?

Semmi köze hozzá, egyetlen ilyen tárgyunk sincs

A kémia is kb középiskolás tananyag, simán tanulható, fizikából is középiskolás tudással meg lehet a 2est szerezni, viszont ha jobb kell már tanulni kell

Matekos tárgyak sem nehezebbek mint más műszaki képzéseken, minimális szorgalommal teljesíteni lehet az összeset


A baj ezzel a képzéssel, hogy itt Magyarországon egyszerűen nincsen létjogosultsága..

Bányászat a 0-hoz konvergál, a MOL-nál is sokkal nehezebben bírsz elhelyezkedni egy itt szerzett olajmérnöki diplomával mint pl. egy gépész vagy vegyész papírral


A másik hogy a specializációk nincsenek kellően szétszedve, minden hülyeséget tanulunk fizikai kémiától kezdve a géprajzon át a geofizikáig (EU ismeretekről és minőségbiztosításról nem is beszélve), de úgy igazán semmihez nem fogsz érteni ha elvégzed

Pl egy olajmérnöknek vagy aki nyersanyag előkészítésen van mi a ***** kell tanulnia geotechnikát 4 kreditért, amikor még ha az iparban dolgozik is soha az életben nem fogja ennek hasznát venni?!! Ráadásul baromi szigorúan is veszik, a tanárban meg annyi a jóindulat mint egy darab korhadt fadarabban

Bőven elég lenne ezt azoknak tanulni akik bánya szakirányra mentek, ők talán egyszer hasznát is veszik


A nagy része nagyon megbánta aki ide jött (én is), MSC-n kb senki nem marad itt, gazdászra, anyagra, vagy gépészre mennek, ezekkel lehet kezdeni valamit

Csak akkor gyere ide ha tényleg nagyon érdekel és elszánt vagy, amúgy kerüld el messziről az egészet


Üdv,

Egy MFK-s

2017. okt. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
61%

utolsó.

Környezetmérnököknek van biológia is egy félévig alapszinten.

2017. nov. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
52%
A 7. válaszoló leírt mindent. CSAK AKKOR, ha nagyon érdekelnek a földtudományok és a műszaki vonal, vagy valamelyik szakirány. Más esetben MENEKÜLJ, nem ér annyi szívást, ha nem tudod mi érdekel, menj gépészre, mérnökinfora, villanyra, esetleg gazdászra, anyagmérnökire, akármire, amivel el tudsz biztosen helyezkedni - mert ez a szak nem az. Ezt most mindenkinek írom, aki ebben a szakban gondolkodik, jól gondold meg mit csinálsz.
2017. nov. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!