Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Valaki segít nekem? (Többi lent)

Valaki segít nekem? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Nos az lenne a problémám,hogy én ebben az évben fogok érettségi vizsgát tenni,de én matematika tantárgyból fel vagyok mentve,és nekem helyette kötelező egy helyetesítő tárgyat találnom. Ezzel önmagában semmi probléma sincs,de itt jön a probléma,hogy én társadalomismeretből szeretnék vizsgázni,de az iskola ahová én járok szentűl megvan győződve arról,hogy ő abból nekem érettségi tételt nem tudd szerezni ezáltal abból így ebben a formába nyilvánvalóan érettségi vizsgát nem tehetek,helyette válasszam a biológiát. Jó rendben ez szép és jó, de alapból nekem a +1 tantárgyam a földrajz,és hát mellé egy biológia igen erősen hangzik végképp úgy,hogy a biológiával semmi célom hiszen nem abban az irányba szeretnék tovább tanulni. Teljesen kétségbe vagyok estve,hogy kb van 2 napom és utána zárul a rendszer. Tudom lehet lesz olyan kérdés,hogy miért most jutt ez az eszembe? Erre is van válasz hiszen az iskola engem eddig hitegetett azzal,hogy megtudják vagy filozófiából,vagy művészettörténelemből szerezni az adott tételsort,de nyilván erre nem került sor és most igen hoppon maradtam. Van e lehetőség,hogy más iskolába érettségi vizsgát tegyek társadalomismeretből(etika),vagy ezt már hagyjam abba,és törődjek bele a biológiába?? Várom a megtisztelő válaszokat!
2017. febr. 13. 09:52
 1/3 A kérdező kommentje:
Ja és még annyi,hogy maga a törvény által előírt óraszámom is megvan,hiszen mind 7-dik,mind 11-dik osztályban tanultam ezt a tárgyat.
2017. febr. 13. 09:57
 2/3 anonim ***** válasza:

Amennyiben az iskola nem tudja lehetővé tenni az adott érettségi vizsga levezetését, azt egy másik iskolában(ahol csinálnak ilyet), kell megcsinálni.

Szóval lehetséges!

Nálunk sem tartottak emelt német érettségit, ezért egy másik városba kellett beutaznom. Szóbeli is ott volt.

2017. febr. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm az infót!
2017. febr. 13. 17:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!