Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Akik átjelentkeztetek a...

Akik átjelentkeztetek a Semmelweis Egyetem Orvoskarára (SOTE-ÁOK)! Miért döntöttetek úgy, hogy a vidéki képzés helyett a Semmelweis Egyetemen folytatjátok tanulmányaitokat?

Figyelt kérdés
Mik voltak az okok? Elég sok herce-hurca átkerülni.

2017. febr. 13. 19:33
 1/9 anonim válasza:
81%
Budapesten lakom. Barátnőmet éppen felvették a SOTE-ra, engem éppen nem. Pécsen végeztem az első 2 évet, aztán átjöttem a SOTE-ra. Nagyon szerettem Pécset, de anyagilag sem engedhetjük meg magunknak sajnos, hogy hosszabb időre más városban lakjak, meg az is fontos szempont volt, hogy barátnőmmel több időt tölthessek. Meg azt gondoltam, hogy a SOTE-n több szabadidőm is lesz, mert láttam, hogy barátnőmnek kevesebb anyagot kell megtanulnia (és azt is főleg én magyaráztam neki el), kevesebbet követelnek (pl. nekik 4 félév volt az anatómiára, meg a mol. biosszal sem kellett szenvedniük, biokémiából sem kellett annyit tudniuk). Most a SOTE-ra járok, de be kell valljam, hogy bár valóban engedékenyebbek a vizsgáztatók, ezáltal könnyebb 5-öst kapni (megbukni nem tudom, hogy könnyebb vagy nehezebb-e, mivel ilyen tapasztalataim nincsenek), sajnos az előadások és gyakorlatok kevésbé színvonalasak, Pécsen sokkal jobban elmagyaráztak mindent, kedvesebbek, segítőkészebbek is voltak az oktatók. Így végül hiába kell a SOTE-n kevesebbet tudni, mert ugyanúgy sok idő megy vele (mindent magamnak kell megértenem (szerencsére ezzel nincs probléma, de időt igényel), nem nagyon magyaráznak el semmit rendesen). Pécsen többet követeltek, de sokkal jobban meg is tanították. Így valójában most sincs sokkal több szabadidőm, mert ugyanannyi időt kell tanulással töltenem. Bár az átlagom jobb lett, mint Pécsen volt (de ott sem volt soha 4-es alatt). Meg sok dolgot megtanultunk ott pl. élettanból, ami most utólag is nagyon hasznos, de az első 2 évet a SOTE-n végzett kollégáknak teljesen ismeretlen még. Így amikor ezeket tanuljuk, könnyebb a dolgom :)
2017. febr. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én pont az ellenkezőjét hallottam: hogy a SOTE sokkal magasabb színvonalat nyújt a pécsinél. Magasabb a ponthatár, a "jobb fele" megy oda, az ismert orvosok és az orvoskutatók is nagyobb arányban vannak SOTE diplomával.
2017. febr. 18. 09:33
 3/9 anonim válasza:
81%

Akkor valószínűleg rosszul hallottad. Én személyes tapasztalatból beszélek, meg van még pár sorstársam, aki szintén Pécsről jött át a SOTE-ra és nekik is ugyanaz volt a benyomásuk, mint nekem. De akik Debrecenből vagy Szegedről jöttek, ők sincsenek elájulva az itteni színvonaltól.


Olvasgattam itt a kérdéseket, és ott is megerősítik a véleményem (kivéve egy 29-%-os válaszolót).

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__egyeb..

Sőt, itt még azt is leírják, hogy a SOTE diplomája kicsivel kevésbé elismert. Tehát az ezzel foglalkozó elemzők sem úgy tartják, hogy a SOTE sokkal magasabb színvonalat nyújtana. De még kicsivel sem sajnos, hanem éppen fordítva.


De nem hiszem, hogy számít, hogy hol végzek, mivel úgyis a szaktudásomat fogják nézni, annak megszerzése pedig elsősorban rajtam múlik, az egyetem csak segítséget nyújt a megszerzésében (bár eddig azt mondhatom, hogy a pécsi egyetem többet segített), és hivatalos papírt ad ki róla, ami kell ahhoz, hogy dolgozhassak.

2017. febr. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
39%
Hát ez a válaszoló meglehetősen vicces doglokat ír, én a SOTE-ra járok és pint az ellenkezőjét tapasztaltam a pécsi ismerőseimmel kapcsolatban..:) Kérdező neked inkább azt ajánlom, hogy ne a gyakori kérdéseket vedd alapul.
2017. aug. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
20%

Elmehetsz a p....ba, 4-es ;)

Én meg azt tapasztaltam a SOTE-s ismerősökkel, hogy sírnak az anatómia miatt, miközben van fél évük ismételgetni szigorlat előtt, míg Pécsen a neuro félévében van a szigó. És tudnék még sorolni dolgokat. Az életten meg Pesten szigorúbb, de ettől más meg Pécsen/Szegeden/Debrecenben nehezebb teljesíteni. Felesleges farokméregetés... Nyilván azért dolgoznak BP-n SOTE klinikákon, a Honvéd Kórházban, a Sasszem Lézerklinikán és más magánklinikákon mind a 3 vidékiről is orvosok (főorvosok), mert olyan ótvar hulladék a képzés.... Idióta barom :D

2017. okt. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
54%
Annyira nevetséges vagy, biztosan én kezdtem a “farokméregetést” meg én barmoztalak le téged is:) Egy szóval nem állítóm, hogy jobb orvosok kerülnek ki Pestről. A válaszom csupán arra vonatkozott, hogy a SOTE-ról se mondjanak már marhaságokat..És bárcsak ne lenne az a fél év ismétlés, mert így a 3 nagy szigorlat egy félévben van, de végülis igazad van az tuti könnyű menet:)
2017. okt. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
44%

1) A három szigorlat Pécsen is egy félévben van, de anatból nincs idő ismételni, mert a neuró félévben van rögtön a szigorlat, érted? Meg mellette magtud3, immun, élettan szigorlat, biokémia szigorlat.


2) Nem hordta le a SOTE-t senki, az 1-es kommentelő SAJÁT TAPASZTALATOT ÍRT. Járt Pécsre és a SOTE-ra is. Talán több rálátása van, mint neked, mivel te csak az egyik helyre jártál! (Amúgy nem mondta, hogy hol milyen orvosokat képeznek, ez amúgy sem az egyetemtől, hanem az ember elhivatottságától függ, csak szégyen, hogy vidéki medikusokat ez alapján bélyegeznek meg, mert nem a SOTE-ra jártak, és nem tartják őket a magadfajták ugyanannyira felkészültnek.... Mintha vidékej minden hülye után dobálnák az orvosi diplomát)

2017. okt. 13. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
33%

Amúgy meg ne is haragudj Nagdiclanslx, de te nagyon durván hülye vagy.

Milyen marhaságokat mondott és ki? Ismétlem: az egyes saját tapaszalatból írt és hogy az ismerősei is ezt gondolják, amit ő leírt.

A 4-es meg külön kiemelte, hogy valami meg a SOTE-n nehezebb... Tehát ha valaki szerint nem minden a SOTE-n a legnehezebb, hanem bizonyos tárgyak máshol, más tárgyak meg Pesten, az már lenézi a SOTE-t???

Még valamit elismétlek, mert a kommented alapján úgy tűnik, hogy szerinted csak a SOTE-n van a három szigó egyszerre. Pécsen is egyszerre vannak, csak ott a neuroanat félévében van mind3. Szerintem kevered Debrecennel, ott az anatszigóban nincs neuro, abból utána külön van egy kollokvium. Szegeden meg nem kötelező a fejlődéstan.

A SOTE is nagyon nehéz,de a vidéki orvosikat se kéne köpködni, és úgy csinálni, mintha a SOTE-hoz képest OKJ szinten lennének...

2017. okt. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
69%
A SOTE a legjobb
2020. júl. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!