Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gyógypedagógia szakon miből...

Gyógypedagógia szakon miből áll az alkalmassági vizsga?

Figyelt kérdés
Debreceni Egyetemre szeretnék felvételizni és alkalmassági vizsgát is tenni kell, de ez mégis mit takar?
2017. febr. 15. 13:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia! Sima gyógypedagógia alapszakhoz nem kell alkalmassági vizsga. Viszont mikor szakirányt választasz, vannak olyan szakirányok, ahol van alkalmassági. Őszintén szólva, nem tudom, hogy a D.E. milyen szakirányokat indít. Ha mondasz konkrétat, úgy tudok konkrétat írni. :) Logopédián van alkalmassági, meg hallássérültek pedagógiáján, ezekben biztos vagyok.
2017. febr. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én is azt hittem, hogy nem kell, viszont felvi.hu-n a vizsgakövetelményeknél az alkalmassági is fel van tüntetve :/ Megnéztem, más egyetemeknél nem, csak a DE-n..
2017. febr. 15. 15:50
 3/7 anonim ***** válasza:

Hm,most hogy utána olvastam, van egy ötletem (első vagyok). Persze bőven lehet, hogy hülyeséget mondok, de én arra tudok gondolni, hogy ez egy új képzés, most először fog indulni Debrecenben gyógypedagógia, és csak két szakosodási lehetőség van, logopédia és tap (tanulásban akadályozottak pedagógiája). Na most ezekhez mindkettőhöz kell eleve alkalmassági, gondolom ezért kell letudni még az elején. De ebben nem vagyok biztos... viszont belinkelem neked az egyetem és a kar honlapját, itt sok érdekesség van, köztük a logo alkalmassági részletei is:

[link]


Sok sikert a felvételihez!:) Gyönyörű hivatás a gyógypedagógia.

2017. febr. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, sokat segítettél! :)

Nem bántam volna, ha csak félévkor kell megejteni ezt az alkalmasságit..

2017. febr. 15. 16:28
 5/7 anonim ***** válasza:
Ne viccelj, örülök, hogy tudtam segíteni!:D Tetszenek ezek a szakirányok egyébként? Én is gyógypedre szeretnék menni jövőre (idén felvételiznék, de ki kell hagyjak egy évet sajnos), viszont én Pestet választom, mert ott rengeteg szakirány van.:D
2017. febr. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is gyógypedagógiára jelentkeztem,csak én Győrbe.Nekem csak orvosi pályaalkalmassági volt.:)
2017. febr. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Én is Pestben gondolkodtam volna pont a szakirányok miatt, de szerintem pár ponton fog múlni a felvételem... 392 pontom van :/
2017. febr. 15. 18:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!