Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tolmács OKJ-val el tudnék...

Tolmács OKJ-val el tudnék helyezkedni?

Figyelt kérdés

Jelentkeztem Egyetemre, de fentáll az a lehetőség, hogy nem lesznek meg a pontjaim. Viszont van 2 nyelvvizsgám és szeretem a nyelveket tanulni, illetve a tolmács szakma valóban érdekelne is.

Szerintetek manapság el lehet helyezkedni tolmácsként? Budapesten tudtok olyan szakiskolákat, ahol jó a tanîtas? Tehát én tényleg szeretném azt tanulni, és szeretném ha megtanítanák nekem, nem pedig azért járnék oda, hogy legyen jogviszonyom és diákigazolványom, mert sajnos sokan vannak úgy diákok, hogy be sem járnak, így a tanàrokat se annyira érdekli az egész.

Köszi a válaszokat.


2017. febr. 17. 11:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Tudtommal nincs tolmács okj
2017. febr. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Utánanéztem neked, nem nagyon találtam semmi tanfolyamot, OKJ-t. Viszont elég sok egyetemen van ilyen képzés, ha több helyre jelentkeztél, több esélyed van.
2017. febr. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, viszont tolmács szak nincsen egyetemen (maximum turizmus és vendéglàtás szakról tudnék tovább menni ilyen területre), maximum szakiskolában. Találtam párat, és elvileg 2 év nappali képzés alatt kapok, vagyis szerezhetek 1 államilag elismert nyelvvizsgát és OKJ-s szakképesítést.

Csak nem tudom mennyire keresettek ezek a szakmák akár Magyarországon, akár külföldön.

2017. febr. 17. 19:49
 4/6 A kérdező kommentje:
[link] Ezt a szakiskolát pl most néztem csak nem igazán talaltam véleményt róla.
2017. febr. 17. 19:49
 5/6 anonim ***** válasza:
Tolmács mesterképzés van
2017. febr. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Rendben, de én nem mehetek mesterre ha még Bsc-t sem végeztem :)

Engem ez nem érint, alapszak érintene, de olyan sincs.

2017. febr. 17. 23:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!