Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha keleti nyelvek és kultúrák...

Ha keleti nyelvek és kultúrák alapszak után japán tolmács képzést elvégzem el tudok vele Japánban helyezkedni?

Figyelt kérdés
Most tartok ott, hogy el kell döntenem minek szeretnék tovább tanulni. Ha ezzel kitudok menni külföldre, akkor biztosan erre megyek. Válaszokat előre is köszönöm!

2016. jan. 20. 19:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Japán és milyen tolmács?


Mert a japán - magyarral kb. kitörölheted. A japán angollal, japán orosszal vagy japán spanyollal már lehet azért mit kezdeni.

2016. jan. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Egyet kell értenem az első válaszolóval: a magyar nyelvre nem nagyon van szükség Japánban -- ha meg valahol mégis, akkor már sokkal inkább alkalmaznak olyan japánt, aki elvégezte az Oszaka Egyetem magyar szakát. Saját állampolgáraik előnyben, ha munkát kell adni, természetesen.

Szóval a magyar nyelv nem igazán piacképes, legalábbis ha ott kint szeretnél érvényesülni.

Itthon akkor már inkább van szükség magyar-japán tolmácsra, ha nem is olyan sok, mint angol-magyarra, de lehet találni állást. De hát gondolom, te inkább ki szeretnél menni Japánba.


Szóval ahogy előttem is helyesen mondták: még egy nyelvből profivá kell válnod; vagy tanulsz valami hiányszakmát a japán nyelvtudás mellé, ezt én teszem hozzá.

Tudom, ez nem kevés munka, de Japánban sokkal nehezebb elhelyezkedni egy külföldinek, mint sok más országban.

2016. jan. 21. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha kimész Japánba és jelentkezel állásokra, akkor fel tudod mutatni, hogy beszélsz Japánul. Mint mellette több tízmillió japán munkanélküli.
2016. jan. 24. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!