Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » SOS Berzsenyis szóbelizők,...

SOS Berzsenyis szóbelizők, nektek milyen kérdések voltak a nyelvtan feladatsorban nyelvi szakon amikor ti felvételiztetek?

Figyelt kérdés
Kitűnő vagyok, az írásbelit sajnos elszúrtam (70 pont), de valószínűleg behívnak szóbelizni. Az angoltól nem félek annyira, bár azzal kapcsolatban is szívesen várom a tanácsaitokat, de a nyelvtan feladatlap egy kicsit aggaszt, nektek mik voltak a kérdések?

2017. febr. 17. 22:30
 1/1 anonim ***** válasza:

Huh, hát úgy konkrétan már nem nagyon emlékszem. 2 éve volt, és csak arra emlékszem, hogy elég nehéz közmondásokat kellett elemezni nyelvtanilag, hogy milyen alá- vagy mellérendelő mondat, és hogy milyen kötőszó, meg ilyesmi. Kábé 5 feladat volt, és ugyanígy szinte az összes ilyen mondatelemzős feladat volt. Illetve mégis, volt még egy, amin az "arany" szóval kellett szókapcsolatokat írni. Mivel akkor nem nagyon tudtam, mi az a szókapcsolat, így random írtam összetett szavakat pl.

Szóval a mondatelemzést, a mondatrészeket, és az alá- és mellérendelő mondatokat és szószerkezeteket nagyon nézd át mert az fontos!!! Illetve a szófajokat is még esetleg.


Sok sikert :))

2017. febr. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!