Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Valaki le tudná nekem írni,...

Edina Gabor kérdése:

Valaki le tudná nekem írni, hogy milyen a Berzsenyi Dániel humán tagozata és milyen ott a szóbeli?

Figyelt kérdés
Jövő héten megyek szóbelizni és eléggé parázok,így megköszönném a válaszokat...

2017. febr. 18. 12:32
 1/1 anonim ***** válasza:

Magyar: húzol egy szöveget, elolvasod, és elgondolod, hogy kábé mit fogsz mondani róla, mit gondolsz a szereplőkről, a szereplők kapcsolatairól, a cím kapcsolatáról a szöveggel (én Kosztolányi: Esti Kornéljából húztam részletet), stb. Nem kell komplex novellaelemzésre gondolni, csak a gondolataidra kíváncsiak. Nekem még azon kívül, amit magamtól elmondtam, kérdeztek a szövegben szereplő idegen szavakról, hogy tudom-e mit jelentenek (Betippeltem valamit), meg igazából ennyi

Töriből ugye a 4 tétel közül kellett 1-t húzni, én a görögöket húztam. Volt hozzá sok kép, meg egy-két forrás. Az alapján kigondoltam, mit fogok mondani, majd mikor szólítottak, a művészetről és a kultúráról beszétlem, a vallásról. A tanárnő még kérdezett valamit a jósdákról, hogy az milyen kapcsolatban volt az emberekkel, majd elengedett.

Magyarból a tanár kezdett el kérdezgetni a szövegről, töriből pedig a tanárnő annyit mondott, hogy "Mesélj!", úgyhogy mondtam, majd kérdezett. Volt pár kérdés a szabadidőmről, meg hogy miért akarok berzsenyis lenni, humános lenni, ilyesmi. Amíg készültem a tételekből, addig előttem valaki más felelt. Kábé fél órás volt a szóbeli, 8-10 perc felkészülési időkkel (amennyi egy felelet volt).


Üdv.: egy 10.As :) Sok sikert!

2017. febr. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!