Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van itt valaki, aki a magyar-s...

Van itt valaki, aki a magyar-spanyol Károlyi Mihály kéttannyelvűbe jár? Milyen a szóbeli? Mire számítsak? (behívtak)

Figyelt kérdés
Főleg arra lennék kíváncsi, hogy matekból mit kérdeznek, nagyjából mit kéne tudni. Szívatósak a tanárok? Ha nem tudok valamit, mert pl nem tanultuk még, akkor mit csináljak? Február 28-án megyek.

2017. febr. 22. 20:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Matekon feladatok vannak
2017. febr. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én két éve szóbeliztem oda, viszonylag régen volt, de megpróbálom összeszedni az emlékeim, hátha segít valamit. Akkor matekból kaptunk egy feladatlapot, amire volt úgy tíz percünk kidolgozni (addig csinálhattuk, amíg az előző gyerek elmondta, amit ő hozott össze). Miután ő befejezte, utána kellett odamenni, és elmagyarázni, hogy mit hogyan oldottunk meg és miért. A feladatlapon volt geometria, néhány egyenlet, szöveges feladatok és azt hiszem egy koordináta-rendszer is, de ennyire részletesen azért nem maradt meg az egész procedúra.

Magyarból két verset kaptunk talán, emlékszem, az egyik a Körúti hajnal volt (Tóth Árpád), és abból rákérdeztek a szinesztéziára. Az alap nagyjából itt is úgy működött, mint a mateknál: bemész, átolvasod, összeszeded a gondolataidat, azután odaülsz és elmondod, hogy mit miért írtál le. Néha belekérdezgetnek, részletesebb magyarázatokra voltak kíváncsiak, és utána vége is.

Remélem, hasznát vetted valamennyire. :) Ja, és ne izgulj, csak lazán. Ha valamit nem tanultatok általánosban, akkor azt nyugodtan elmondhatod a tanároknak (az már más kérdés, hogy ezt el is hiszik-e). Az én szóbeliztető tanárom nagyon kedves volt és segítőkész - éppen nem jutott eszembe a háromszög területképlete, és simán kisegített. Azt mondta, hogy néha neki is kimegy a fejéből :)

Sok sikert! :)

2017. febr. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Szia! Én ma voltam szóbelizni.

Magyar

- Volt egy szövegrészlet (nekem Arany János: Toldi) és ki kellett találni az íróját meg a címét a műnek

- Volt 2 szó es szóelemekre kellett bontani

- egy szó és annak 3 ellentéte

- szavaknak a szófaja

- felolvastak egy könyvajánlót (nekem a Csillagainkban a hiba volt, tehát nem volt nehéz) és abból voltak kérdések

-húzni kellett egy témát és arról beszélni (nekem a kamaszkor)

- meg egy mondatelemzés


Matek

- volt egy egyenlet

- 2 igaz/hamis indoklással

- beszélni kellett 2 percet egy megadott témáról (nekem a szögekről meg a szögfajtákról)

-volt 3 faladat és ki kellett választani 2-t és azt megcsinálni és elmondani


Nem volt nehéz úgy összességében, néha belekérdeztek. A tanárok nagyon nagyon aranyosak voltak és segítőkészek, tehát nem kell izgulni. Sok sikert!

2017. febr. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Hogy sikerült?
2017. febr. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Jól ment, a magyarban apróbb hibák voltak, a mateknál egy igaz-hamisat rontottam, de a többi mind jó lett :)
2017. márc. 1. 20:39
 6/8 anonim válasza:
Na az jó :) Hányadiknak jelölted meg és melyik tagozatot?
2017. márc. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Másodiknak jelöltem meg az angolt, harmadiknak a németet és negyediknek az oroszt. Ha nem vesznek fel az első helyre, akkor mindenképp be szeretnek kerülni, csak azért nem jelöltem elsőnek, mert rengeteg az utazás :/
2017. márc. 6. 16:28
 8/8 anonim válasza:
Szia! Felvettek? :)
2017. ápr. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!