Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 23 éves tanár vagyok egy...

23 éves tanár vagyok egy általános iskolában. Nem szeretem, ha tanulóim magáznak. Kérhetem tőlük, hogy tegezzenek?

Figyelt kérdés
2017. febr. 27. 15:21
 1/9 anonim ***** válasza:
78%

Inkább nőj fel!

A tanáruk kell, hogy legyél, nem a haveruk. A magázódás legalább segíti a távolságtartást!

2017. febr. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%
általános iskolában igenis magázzanak. különben sosem kapsz tiszteletet. még egy elsőstől sem. középiskolában méginkább. egyetem az megint más tészta lenne. nálunk középsuliban is magázni kellett az alig 8-10 évvel idősebb tanárt. miután leérettségiztünk, azt mondta, tegeződjünk innentől.
2017. febr. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
38%
Valószínűleg pályát tévesztettél. Még nem késő váltanod.
2017. febr. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%
Igazából ahogy érzed, de a magázás segíti a távolságtartást, ahogy fentebb is írták.
2017. febr. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én nagyon utálom ezt a magázódás dolgot, de gyerekként kellemetlen lett volna tegezni a tanáraimat, úgyhogy szerintem viseld el a magázást.
2017. febr. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát!
2017. febr. 27. 18:38
 7/9 anonim ***** válasza:
66%
Én általános suliba járok még (8.-os vagyok) és biztos, hogy sokkal jobbfejnek tartanánk azt a tanárt aki megengedi hogy tegezzük. (Főleg hogy te csak 23 éves vagy, nálunk az osztály felének van nálad idősebb tesója.) és nemtudom hányadik osztályba tanítassz, de ha alsóba, akkor tuti, hogy letegeznek a gyerekek, mert olyan 2.-3.-os korukig nemtudnak magázni (legalábbis a mi sulinkban). Meg nem értem hogy az előzők mért írják hogy a távaloságtartás miatt?? Miért kell távolságot tartani?? Szerintem ha egy tanár jófej, és úgy kb. haveri viszonyban vagyunk vele (pl. Ezt te elérheted a tegeződéssel, nálunk a tanárok máshogy érték el, de ők szinte mind 40+ évesek), akkor sokkal szívesebben tanuljuk a tárgyát, és sztem az neked jó. Vagyis nemton hogy hogy gondolkoznak a tanárok, de biztos szeretik, ha érdekli a gyerekeket a tárgya? Vagy nemtom :D szval sztem enged hogy tegezzenek! Amúgy is, ha neked úgy jobb, tedd azt! :) (remélem nem baj, hogy tegeztelek :D )
2017. márc. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
35%

Az, hogy egy nyolcadikos gyereknek ez a véleménye, normálisnak mondható. De az, hogy a tanárnak fontosabb a jófejség, mint hogy megtanítsa írni a gyereket, már nem.

Mai fejemmel az egykori laza, tegeződős tanáraimat egyáltalán nem tartom jófejnek. A szigorú, távolságtartó, ezzel együtt humoros, igazságos, tanítani és nevelni tudó tanáraimat annál inkább.

2017. márc. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem igen. Nem ezen múlik a tekintélyed.

(engem is lelehet pontozni)

2017. márc. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!