Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen a Könyves Kálmán...

Sens0r kérdése:

Milyen a Könyves Kálmán Gimnázium? (Budapest)

Figyelt kérdés
Jók a tanárok? Diákélet? Nehéz tanulni, követelnek rendesen? Vannak "depressziós" tanárok? Milyen átlaggal plusz központival kerültetek be?

2017. febr. 28. 07:20
 1/10 anonim ***** válasza:
70%

Észak-Pesten az egyik legjobb hírű középiskola, a környező agglomerációs településekről is sokan járnak be.

A HVG középiskolai rangsora szerint idén az ország 56. legjobb középiskolája, nagyjából 900 vizsgált intézmény közül.

2017. febr. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%

Szia:)

Most vagyok itt hetedikes, eddig nagyon elvezem. Rengeteg program van, golyaknak foleg (golyatabor, golyasziget, golyabal), rengeteg tabor-szakkor, minden, amit csak el tudsz kepzelni.

Tanarok nagyreszt jok, bar ugyis megtalalod azt a par kedvencedet, a tobbit meg nem fogod szeretni. Fel kell keszulni arra is, ha Csabai Attila fog teged tanitani (vagy foci, vagy tori), akkor semmit nem fogsz tudni. Akarmit lehet csinalni az oran, meg ha feltunoen telefonozol a oad alatt, azt se veszi eszre. Nekunk focot tanut, az szivas lenne, ha torit. Fel ev ita bele se neztem a konyvbe, semmit nem tudok, de szo szerint semmit. Ot senki nem szeretni, es o az, aki mindenki szerint sz@r tanar:D a tobbirol megoszlik a velemeny, pl. A a magyar tanarnonk mindenki szerint a legaranyosabb, es legjobb tanar a vilagon, viszont en meg elezemben nem lattam rosszabbat nala, bar ebbe benne lehet, hogy az elozo tanarom a vilag legtunderibb tanara es egyben embere volt.

Most meg sok ora elmarad, egy csomo nap is, bar annyira sok nem. Vannak tantargyak, amikbol hazit is alig kapunk. Azert vannak kovetelesek, aki betartja, az marad, aki nem, az meg megy ahova akar.

Nekem osszesen 66 pont lett az irasbeli, az atlagom meg fogalmam sincs, mennyi volt, 5. ev vegen 3 db negyesem volt. Elozetes felveteli rangsorban 64. lettem, de bekerultem. 30 fosre vannak meghirdetve az osztalyok, mi 34en lettunk, a C-sek is tobben vannak.

Szeretem ezt a sulit, ha felvesznek, varunk szeretettel, es ha szeretnel beszelgetni, nyugodtan irj:)

2017. márc. 5. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
52%
:D
2018. ápr. 1. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
88%
Én tavaly érettségiztem a Könyvesben. A tanárokról sokat tudnék mesélni. Akadnak lazák, akadnak szigorúbbak, de persze mindegyik azon van, hogy segítsen és fejlesszen téged. Nyilván, ha nem látja rajtad, hogy fejlődni szeretnél, akkor b*szhatod, hogy segítsen. Diákéletről annyit, hogy itt ismerkedtem meg a legjobb barátaimmal. Mikor órán sírtok a röhögéstől, miközben próbáljátok takarni magatokat, hogy a tanár ne lássa meg, az egy olyan pillanat, amit újra meg újra szívesen átélnél. Nehéz tanulni? Ez relatív. Ha pl. érted a matekot, elég egy nap 10 percre átnézni és sima liba, de csak, ha figyelsz is órán. Törit én utáltam tanulni, mert sosem érdekelt, és sose figyeltem órán. Vannak tantárgyak amik könnyen, vannak amik nehezebben fognak menni. De ki lehet bírni. Egyetlen negatív dolog van, ami érdemes megemlíteni: (nem tudom eléggé kihangsúlyozni, hogy mennyire) nagyon beképzeltek a diákok egy része. Mikor azt látom, hogy a kis kilencedikesek az Adynál cigiznek meg söröznek, az szerintem kicsit szánalmas. Meg amikor valaki limóval jön suliba... olyankor nem jutok szóhoz. De összesítve nem rossz suli, viszont amilyen jókat hallottam róla, szerintem túldicsérik...
2018. nov. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Előző hozzászóló vagyok. Ha Bori Mártát kapjátok fizikán, akár át is iratkozhattok egy másik iskolába. Engem jól meghúzott... meg fizikából is...
2018. nov. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Akkor vagy lusta voltál, vagy nem értetted a fizikát, ugyanis Bori szigorú, de igen jól tanító tanár.
2018. nov. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Kedves #6!


Egyik sem voltam. Egyszerűen utálta a fejem. KCS-nál faktoztam fizikából, és abból is érettségiztem. Nem gondolom, hogy az a tanár jól tanít, aki csak leül és elmondja az anyagot. KCS meséli a fizikát, Bori meg mondja. Nagy különbség.

2021. szept. 26. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Durva, hogy amióta feltettem a kérdést, már egyetemista vagyok.

Jó nosztalgikus ezeket visszaolvasni. :)

2021. nov. 1. 13:19
 9/10 A kérdező kommentje:
Ahh most unom magam egyetemen 😂😂
2022. ápr. 27. 13:20
 10/10 anonim ***** válasza:
Melyik egyetemre jársz?
2022. ápr. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!