Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Budapesti Könyves Kálmán...

Budapesti Könyves Kálmán Gimnázium milyen?

Figyelt kérdés

Akik odajárnak/jártak:

Titeket mennyi ponttal vettek föl?

Nagyon nehéz iskola?

Milyenek a tanárok?

Mi a véleményetek róla?

Milyen szakkörök vannak?

Milyen a csillagászati szakkör?

Milyenek a matektanárok?

Van csoportbontás? ( a gyengébbek és az erősebbek szétválasztva pl: mateknál vagy angolnál..stb)

A gólyatáborok milyenek?

Megérné nekem egy nap kb. 1 óra 20 percet utazni?

7.-es 4,4-es átlag milyennek számít,valamint ha belehúzok a 8.félévbe feltudom tornázni magam 4,6-ra?



2015. szept. 3. 16:05
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem oda járok, de ismerem a sulit.

Hát, pontokat számítva olyan 70 pontos központi a minimum, majdnem max hozott pontokkal. Nincs szóbeli.

Nem nehéz iskola egyáltalán, az az adott héttől függ, hogy mennyit kell tanulni, van ahol keményebben, van ahol kevésbé.

A tanárokról nem sokat tudok, csak annyit, hogy a nyelvtanárok jól tanítanak.

Szerintem jó suli :)

Szakkörökről matektanárokról megint nem tudok semmit sem mondani.

Igen, az angolnál 3 csoport van, a nagyon kezdő, a közepes, meg a legjobb.

Gólyatábor semmi extra, szívatás, viszont nagyon nagy élmény :D


Hát, ez attól függ... Merrefelé laksz? Ha van jobb gimi a közelben, aminek valamivel jobb a közössége, nem biztos hogy megéri.

Igen, ha írsz egy 75 körüli központit, akkor ekkora átlaggal is fel fognak venni :)

2015. szept. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Én ide járok.

Már nem emlékszem, hogy hány ponttal vettek föl, bár ez eléggé év függő. Mindig változik, hogy egy bizonyos évben mennyi az átlag, és ahhoz viszonyodnak a suli ponthatárai is. Egyébként nem nehéz bekerülni.

A suli nem igazán nehéz, bár ha harmadikban bejönnek a faktok jelentősen több időt kell majd rá szánnod. Általában az elején mindenkit megijesztenek a tanárok, hogy mennyit kell tanulni, stb. de átlagban nem egy elviselhetetlen mennyiség.

A tanárok közül sokan kifejezetten jók, bár azért vannak rosszak is.

Maga a suli nem rossz, de nem kell semmilyen extrára számítani felszereltség szinten (az épület most lesz 110 éves). Sok program van, amit általában élvezni szoktak. Az osztályok nagy része viszonylag jó, a tanárok segítőkészek. Bár véleményt mindenki maga formál. A legnagyobb faktor az, hogy milyen osztályba kerülsz.

Van pár szakkör, de 11 után amúgy is a faktokkal megy el az időd. A matektanárok között van nagyon jó és fordítva.

Idegennyelvben van csoportbontás. Két csoportra bontják a nyelveket (kezdő és haladó). Általában az év elején megírt szintfelmérő határozza meg, hogy hova kerülsz.

A gólyatáborok jók, a céljukat, ami az ismerkedés, jól szolgálják. Általában elég sok fősek, sok segítő is van, akik a suli diákjaiból állnak. Semmi komoly szívatásra nem kell számítani, néhány kisebbet leszámítva (amik inkább csak fárasztások), se a táborban se a suli elején. A gólyák egyébként is másik épületben szokták tölteni az első évüket, nem az idősebb diákokkal, és csak néhány órára jönnek át a főépületbe. A segítők szívesen beszélgetnek és mesélnek a suliról a gólyáknak.


Azt nem tudom, hogy neked megéri-e ennyit utaznod, van aki ennyit utazik ide, de ez személy függő, hogy mennyire probléma az idejutás.


Engem 4,7-es átlaggal vettek fel, szerintem nem lesz probléma a 4,6-al.

2015. szept. 5. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!