Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A budapesti Fazekas Mihály...

A budapesti Fazekas Mihály Gimnáziumba milyen nehéz a társadalomtudomány szóbeli?

Figyelt kérdés
Behívtak szóbelizni, csütörtökön megyek, de nagyon tartok tőle. Olyanokat írnak a honlapjukon, amikről el sem tudom dönteni, hogy micsoda. Mi iskolában önállóan nem elemeztünk verset, epikai műveket. Van itt olyan, aki már vett részt ilyen szóbelin?
2017. febr. 28. 17:46
 1/6 anonim ***** válasza:
31%

Szia!

Én ma voltam szóbelizni (mondjuk B-be, nem pedig A-ba), de nem volt egy nagy dolog. Nem mintha olyan jól szerepeltem volna... A verselemzés mindenesetre nem olyan nagy dolog - szerintem. Bár fogalmam sincs hogy mi az... :P De biztos benne van a könyvben, meg ilyenek. Ha meg végképp nem tudod, hogy mi az - és lusta vagy rákeresni a neten... -, akkor egyszerűen kérdezd meg, hogy mit értenek verselemzés alatt, stb. A költői képeket, metafora és hasonlat fogalmát, verseléseket, meg mit tudom még miket - nem értek hozzá :,D - meg tudod tanulni a tankönyveidből. Csak olyat kérdeznek, ami tananyag, és amit biztosan tanultál - vagy csak extrém esetben nem. Sok sikert! :)

Oda szeretnél járni?

2017. febr. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azt tudom magáról, hogy mi a verselemzés, de ezekből kifolyólag sose sikerült elsajátítanom. Mindent tudok, szerintem mindenből maximum pontszámot fogok elérni, ezen kívül :(. Igen, természetesen ide szeretnék majd. Ha felvettek, azért írj majd egy privátot, kíváncsi vagyok!
2017. febr. 28. 20:03
 3/6 A kérdező kommentje:
Mások esetleg voltak már?
2017. márc. 1. 18:48
 4/6 Bogi11 ***** válasza:

Kinek hogy sikerült?


Az én fiam bent van az A osztályban. :) Van itt esetleg valaki, aki osztálytárs lesz?

2017. márc. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nekem nagyon jól sikerült! Az ideiglenes felvételi jegyzékben 13. helyet értem el, és az A osztályba jelentkeztem.
2017. márc. 13. 07:04
 6/6 Bogi11 ***** válasza:
Akkor nagyon úgy néz ki, hogy osztálytársak lesztek. :) Ha szívesen felvennéd a fiammal a kapcsolatot, akkor kérlek írj privát üzenetet. Nem szeretném erőltetni a dolgot..
2017. márc. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!