Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemisták, főiskolások! Ti...

Egyetemisták, főiskolások! Ti hogy kezelitek a titeket lenéző embereket? Hogy reagáltok ilyen megnyilvánulásokra?

Figyelt kérdés
Akár, ha azért kaptok "savat", mert egyáltalán egyetemre jártok, akár, ha a szakotokat, esetleg nem is a szakot, hanem a képzési helyet ócsárolják? Ilyenekre mit szoktatok reagálni?

2017. márc. 2. 10:41
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

Ne is mondd, mostanában nagyon sok "egyetemista-shame"-mel találkozom. 8 általánost végzettekkijelentik, hogy diplomásokra nincs szükség, amúgyis minden egyetemista kölyök kőgazdag csalából származik és nem is csinálunk semmit, csak bulizunk. Mind... Ja és, akik szellemi munkát végeznek, azok nem is dolgoznak.


Na, az ilyenkere nem szoktam reagálni.


Ha valaki büfészakozgat (nem feltétlen az én szakomat), ahhoz már hozzá szoktam szólni. Én azért szeretem árnyalni a dolgokat, nem hiszem, hogy sok olyan szak van, ami teljesen használhatatlan lenne - tény, hogy egyes szakokkal sokkal nehezebb elhelyezkedni a munkaerőpiacon, de ettől még a tudás nem lesz értéktelen, max forintba nem tudod átváltani.

Rokonom pl. közgazdász végzettségű, de nagyon érdekelte a szociológia így beiratkozott arra is. Sosem dolgozott vele konkrétan, de mint ember sokat fejlődött (szemléletmódja pl.) és ő a saját állítása szerint munkájábn jobban tud érvényesülni miatta.

Na a büfészakozókkal azért próbálok beszélniés amúgy sokuk tényleg elgondolkodik ezen, mert rájönnek, hogy nem csak egyféle aspektusból lehet vizsgálni egy képzés "értelmét".


Az utolsó kategória, amikor valaki szidja a képzés helyét. Itt általában vagy az van, hogy a budapestiek szidják a "vidéket", vagy fordítva, vagy a budapestiek az ELTE-t vagy a BCE-t.

Ezekre felesleges reagálni. Akinek eddig terjed az értelmi szintje, azt meggyőzni em lehet.

Ha értelmes, normális érveket hoz fel - pl. a gyakorlati lehtőségek jobbak X gyetemen mint Y-on, akkor az teljesen rendben van, arról lehet beszélgetni normálisan, de amikor mondjuk egy BME-s ezerel szidja bármelyik másik egyetemet, csak mert azok nem a BME, az nem érdemes reakciót.

2017. márc. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Aki a diplomát WC papírnak tekinti, azt végképp nem értem. Ilyenre annyit kéne reagálni -csak nem akarok bunkó lenni, sajnos..-, hogy ha szerinte tényleg értéktelen a diploma, majd ezt közölje a gyereke tanárával, tanítójával, meg esetleg közölje a sebésszel, aki műti, az altatóorvossal, aki altatja, meg esetleg jogi problémánál közölje az ügyvédjével is vagy egy építészmérnökkel. Örülni fognak.
2017. márc. 2. 11:24
 3/10 Estádio de Felchút ***** válasza:
65%

Megmondom nekik, mennyit keresek.

Lefagy a képükről a vigyor :D

2017. márc. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 health visitor ***** válasza:
100%
Lol xd engem egy 16 éves szobafestő szakmunkás képzésre járó gyerek akart beégetni, aki amúgy nem tud írni és beszélni sem, hogy mégis minek tanulok ennyit, semmi értelme, sose fogok megélni belőle. Legszívesebben megfojtanám az ilyet, de csak sajnálni tudom, és csendben maradok, ha neki ez jól esik, higgye el. :) Egyébként észrevettem, hogy egyre többet szapulnak, mostanság divat lett szidni a bármiféle módon az átlagnál okosabb, vagy többet tanuló embereket, és itt most nem féltétlenül az egyetemre gondolok, aki kicsit tájékozottabb, azt már oltják is, manapság csak az a menő, ha valaki takarító, vagy konyhai kisegítő. De ez folyton változik, volt olyan idő is, amikor meg a diploma volt nagyon nagy szám, most perpill a sötétség a nyerő, reméljük ez majd változik. :)
2017. márc. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A "kedvencem" az, mikor a rokon szakmák szólják le egymást. Szinte ugyanazt tanuljuk, de attól még az ő szakja az "igazi", az enyém meg csak egy "futottak még" másolat. Hülyékkel nem vitatkozom, úgyse tudom a primitív gondolkodásmódjukat befolyásolni. Másik "kedvencem", mikor maguk a TANÁROK minősítik büfészaknak azt amit tanítanak...
2017. márc. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Akik azzal jönnek,hogy felesleges az egyetem, azok szimplán irigyek. Az emberek egy jó része nem szereti, ha valaki kiemelkedik az ő szintjükről és így próbálják meg a másikat visszarántani a sajátjukra, vagy legalábbis azért böködik, hogy minimum rosszabbul érezze magát. Hát mégis hogy képzeli, hogy tanul, miközben ő csak annyira vitte, hogy wc-t kotorjon nap mint nap?
2017. márc. 5. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én régen ezeket magamra vettem, ma már nem. Viszont a mai napig nem értem az "ismerősöm oda jár, ezért tudom" jellegű leszólásokat. MINDENKINEK van unokatestvére, ismerőse stb., mégse ismerünk mindent. Az én unokatesóm pl. a Zeneakadémiára jár, de sose merném azt állítani, hogy tudom, milyen oda járni.
2018. jan. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Másik "kedvencem", mikor maguk a TANÁROK minősítik büfészaknak azt amit tanítanak...


Ilyet még nem láttam...

2018. jan. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Igen, maguk a tanárok minősítik büfé szaknak, vagy ruhatár szaknak.

(Én hallottam, szociológián, oktatók is ismerik ezt a szlenget, illetve el is magyarázta, azért jöttek erre a szakra, hogy ne vigyék el katonának)

2022. dec. 19. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Igen, maguk a tanárok minősítik büfé szaknak, vagy ruhatár szaknak.


(Én hallottam, szociológián, oktatók is ismerik ezt a szlenget, illetve el is magyarázta, azért jöttek erre a szakra, hogy ne vigyék el katonának vagy a munkanélküliségtől való félelem, illetve kitolódik a kamaszkor. Igen az egyetemisták buliznak, legszebb időszak, még viszonylag gondtalan, persze, attól függ milyen szak, nappalis vagy levelező stb.)

2022. dec. 19. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!