Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért fektetnek ennyire kevés...

Miért fektetnek ennyire kevés hangsúlyt a magyar oktatásban arra, hogy a diákok a gyakorlatban is alkalmazni tudják a megszerzett tudást, és boldogulni tudjanak az életben?

Figyelt kérdés
Én úgy vettem észre, hogy nálunk szinte kizárólag az a fontos, hogy minél több mindent bemagoltassanak, hogy minél nagyobb legyen a lexikális tudás, arra viszont, hogy a gyakorlatban is alkalmazni tudják a dolgokat és megértsék, amit tanulnak, viszont nem igazán. Sokan az általuk megtanult szakmát se tudják normálisan elvégezni. És ezen kívül sokaknak se otthon, se máshol nem tanítanak meg alapvető dolgokat, mint hogyan kell önéletrajzot, motivációs levelet, vagy bármilyen hivatalos levelet írni, vagy otthon az egyszerűbb javítási, karbantartási műveleteket képesek legyenek elvégezni (bár az utóbbit inkább otthon kéne megtanítani, de otthon se teszik). Szerintem az lenne a hasznosabb, ha boldogulni tanítanák meg a gyerekeket, nem bemagoltatni velük hatalmas mennyiségű anyagot úgy, hogy nem is értik, pedig anélkül, hogy megértenék, hamar el is felejtik.

2017. márc. 3. 22:27
 1/2 KpopfanLea válasza:

Ez teljes mertekben igy van. En is tapasztalom azt hogy csak az elmeleten van a hangsuly. Ugy veszem eszre hogy csak a szakmunkas kepzo iskolakban van gyakorlat, holott szerintem gimnaziumokban is lehetne (fakultacios tantargyaknal). En is biosz fajtos vagyok, de meg mindig nem tanultam meg boncolni pedig ha biologus palyara akarok lepni alap dolog lenne.

15/L

2017. márc. 6. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Hát igen, ez így van. Én 4-esel végeztem az egyetemen és végig ilyen átlagom volt. A középsuliba is. kevés gyakorlatunk volt, de az nagyon kevés volt. Én utolsó évben kerestem önkéntes munkát, de nem találtam a szakmámba vágót. Csak később tadtam meg, hogy miket lehetnett volna ott csinálni. Nagyon bánom, hogy nem találtam meg akkor az önkéntes lehetőségeket. Most sok önkéntes munkát csinálok. De 7 éve végeztem, eddig egy félévnyi normális munkám volt, és a többi apukámmal a részmunkaidős adminisztráció. Azt hiszem nem fog a sorsom már rendeződni, mert túl késő. Sokat csak alig dolgoztam, és alapvető dolgokat nem tudok. Nem tudom mi lesz velem később. Alig tudok egy-két dolgot megfőzni, még takarítani is rosszul takarítok. Sokat próbálkozom, de utóbbi konyhás munkám csak két hétig volt, mert nem voltam elég jó. És a biztosítózás se ment. Szóval rám férne a segítség és a gyakorlati tudás, de azt hiszem sehonnan se tudom megkapni. A többiek persze így is boldogulnak, mert talpraesettebek nálam, de én csak kínlódok, mert amúgy is idétlen, meg beteg vagyok. Ha valaha kijövök ebből a helyzetből biztos visszamegyek az iskolámba, hogy a gyakorlatias dolgok lehetőségeét adjam a többieknek.
2017. máj. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!