Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Magyar összefogás; de hogyan...

Magyar összefogás; de hogyan is néz ki ez a gyakorlatban?

Figyelt kérdés

Kérlek titeket!! Akinek csak egy kis ideje is van, olvassa végig az írásom és ne lapozzon tovább, csak mert hosszan fejtem ki.

22 éves lány vagyok. A környezetemet leginkább megfáradt, panaszkodó, egymásra mutogató, egymást hibáztató, nemtörődöm struccpolitikusok teszik ki (rokonok, ismerősök, mindenki..). Meglehet hogy ez miatt is; én is ilyenné váltam. De nem szeretnék ez lenni!!

Ahhoz hogy megmentsük Magyarországot, a magyarokat, magunkat közösségeket kell, kellene alkotnunk. Egy fecske nem csinál nyarat.

Szeretnék valahová, valakikhez tartozni akik hasonlóan gondolkodnak mint én. Én nem szeretnék innen elmenni, hiszen ITTHON VAGYOK! Nincs ennél tökéletesebb hely; az élethez.


Akik tönkre akarják tenni ezt az országot, pontosan jól tudják mit kell ehhez tenniük.


A megmaradt falvakat is tönkretenni!! (nem részletezem hogyan, mert netán törlik a kérdést)Miért kell tönkretenni a magyar falvakat? A lényeg hogy aki földet művel, állatot tart nem/ vagy kevésbé függ a főnökétől, nem kell tartania a létszámleépítéstől, vagy hogy megszűnik a munkahelye. Nem befolyásolható, nem a rendszer része!! Azt eszik iszik, amit magának megtermel.

A paraszt emberek rengeteg mindenhez értettek (az állatokhoz, néha jobban mint néhány állatorvos, népgyógyászat, időjárás, növénytermesztés, a természet törvényei stb) Mi mai emberek mihez értünk? Hogy a T-mobilba hogyan beszéljünk rá egy embert az újabb OKOS telefonjára? Ez csak egy példa. De ugye egyet értetek velem, hogy amit legtöbben dolgozunk az valójában nem ÉRTÉK TEREMTÉS, és amit sokan értéknek gondolnak, az nem is az?!

Mindent készen kapunk, nem kell tudnunk hogy a paprika, paradicsom milyen körülmények között hogyan-mikor terem, nem kell tyúkot se disznót vágnunk. Nem is tudjuk "hogyan" kell, idegenkedünk is tőle.


Talán ez a legnagyobb baj, hogy hagyjuk elveszni a vidéket. Ott tudnánk újraéledni.


Sok cikk alatt olvasom, hogy most már tényleg össze kéne fognunk, de hogyan valósítsuk meg ezt a gyakorlatban?

Az is már egy kis lépés lenne, ha mosolyognánk egymásra a postán, üzletekben.. De mit kéne tennünk, hogy átütő legyen az eredmény, az "ellenállás"?

Én el tudnám képzelni, hogy hasonló gondolkodású emberekkel falun egy közösséget alkossak, sőt.. ez az álmom! Csak nem tudom merre kéne elindulni.

Aki tud ilyen közösségek hollétéről, vagy egyetért velem, vagy nem kérem; írjon! -valamit



2015. febr. 28. 14:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ha nincs ennél tökéletesebb hely, akkor mi a bajod? Ha annyira szeretnél visszamenni az időben, akkor tarts állatokat a kertedben, ültess növényeket, gyógyítsd magadat a növényeiddel és jósold meg az időjárást magadtól. Szerintem pont a hozzád hasonló idióták miatt kéne a magyarországi lakosságot integrálni a környékbeli országok lakosságához.
2015. febr. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Nagyon elszomorít, ha így gondolod. Önállátónak lenni nehéz, könnyebb egy közösségben. Mindenki máshoz ért, csere-bere stb.

Szerinted hogy kellene Magyarországot jobbá tenni?

2015. febr. 28. 15:21
 3/14 anonim ***** válasza:
Nem igazán tudom hogyan lehetne jobbá tenni az országot, de attól még, hogy te feltételezed, hogy az emberek majd szeretnek dolgozni, ha mindenki vidéken él, az egy hazugság. Akkor is jobban fognak szeretni az emberek szórakozni, internetezni, okostelefonozni és ez teljesen érthető is. Ha gépek megtermelnék, amit meg kell az már szerintem egy jól lépés a jobb ország felé.
2015. febr. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Amúgy ez egy nagy problémám, és mutatja hogy viszonyulunk egymáshoz: Felvetek egy problémát, ami közös problémánk, és lehetséges megoldásait, és Te egyből integrálni akarsz..
2015. febr. 28. 15:33
 5/14 anonim ***** válasza:
Igen, mivel utálom a magyar mentalitást, hogy mindig a fejlődés ellen vannak. Ha annyira jó lenne az a világ, akkor maradt volna az ember az őskommunizmusnál.
2015. febr. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Ahová most tartunk az fejlődés? És ha igen, szerinted miért?

Amúgy nem mondtam, hogy mindenki most azonnal költözzön falura, csak próbálnám összehozni azokat az embereket akik hasonlóan gondolkodnak mint én. Mert olyan emberek vesznek körül, akik úgy gondolkodnak mint Te.

És mindenki keresi azt, akivel tud azonosulni.

Ha egy kicsit is szeretnéd megérteni, hogy miről beszélek, írd be YouTube - Géczy Gábor! Hallgass meg pár videót.

Miért állsz ilyen ellenségesen az egészhez? Miért nem tudunk beszélgetni mint két normális ember erről a témáról, érveket felhozni anélkül hogy szidnánk egymást?

2015. febr. 28. 15:47
 7/14 anonim ***** válasza:

Elkezdtem nézni egy videót. Most nagyon előítéletesnek fogsz tartani, de nem vagyok hajlandó komolyan venni más témában sem ezt az embert, mert tudom, hogy az is marhaság lesz.

Veled ellenben hajlandóvagyok vitatkozni. Kezdem is. Ha cserebere alapon akarsz létrehozni egy társadalmat, az már alapból igazságtalan lesz. A tehetségesebb több jószághoz fog hozzájutni, a kevésbé tehetségesebb pedig még csak a megtermelt javakat se biztos, hogy el tudja cserélni, tekintve, hogy a minősége nem olyan jó. Aztán hogy akarod elérni, hogy mindenkinek értékteremtő munkája legyen? Egy államba kell közigazgatás, törvényhozás, igazságszolgáltatás, ez mind nem értékteremtő munka.

2015. febr. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Szerinted ami most van fejlődés, vagy nem? És ha igen, miért? Erre nem válaszoltál.

A mostani rendszer igazságos? Igazságosabb annál amit Te említettél a csereberével kapcsolatban? Ma már lassan,, sőt! Ezt kijelenthetem, hogy nem a tudásuk tehetségük szerint vannak "rangsorolva" az emberek. Ma már az is lehet polgármester, vagy akármilyen vezető beosztásban aki büntetett előéletű, vagy semmilyen tudása tapasztalata nincs a témában. És azért az elvárható egy társadalomtól, hogy ne a hülye,buta írni-olvasni nem tudó emberek irányítsák a köz életét! Nem lehet mindenkire nézve minden igazságos! Én ezt nem állítottam. A mai társadalomban nincs megteremtve az okos tehetséges embereknek a lehetőség, hogy boldog legyenek! (ez utoljára talán az ókori görögöknél volt így) Ez nagyon fontos!

Nem szeretnék én semmilyen társadalmat létrehozni, nem vagyok sem politikus, sem közgazdász, sem világmegváltó, sem szakértő a témában!

Én szeretnék visszatérni a gyökerekhez, a természethez. Nekem örömet okozna, ha a saját magam által megtermelt zöldségeket, gyümölcsöket ehetném. Ha látnám, hosszasan ahogy fejlődnek. Látnám azt, amit én teremtettem és hoztam létre. Az ÉLETET! Nevetséges, hogy ma már BIO-nak kell nevezni azt, ami természetes.

Most viszont egy 54 m2-es lakásban (embertárolóban) élek, és ezt nem tehetem meg.

Én azt szeretném, hogy kis közösségek alakuljanak! Családok, barátok, akik segítik egymás életét! Ahol nincs versengés, ahol nem az a lényeg hogy kinek a háza előtt áll nagyobb Audi, kinek nagyobb a kerítése! Hiszem, hogy vannak ilyen emberek, akik erre képesek!

Az igazságszolgáltatásról még egy gondolat. Tegyük fel, hogy nekem van egy lányom. Általános iskolás, és az iskolában folyton molesztálja egy másik fiú gyermek. És tegyük fel hogy elég erőteljesen molesztálja, esetleg felszólítások ellenére sem hagyja abba. Tehát! Én nem mehetek oda a gyerekhez, vagy a szüleihez "lerendezni" a dolgot, mert egyből jön rám a rendőrség, gyámügy mittudomén. Tehát meg kell várnom, amíg a lányommal történik "valami", akár folyik a vére, vagy már megerőszakolták és utána talán lesz valami következménye a dolgoknak. Régen ez nem egészen így volt..

És még egyszer mondom, természetes hogy soha nem lesz semmi mindenkire nézve igazságos, ha csak gyűlölet van nyilván nem jó. De ha csak szeretet van, az sem jó. hiszen egy posványság lenne az élet. Egyensúly!

Szóval arra akarok rávilágítani, hogy ami most van, annál azért jobb is lehetne. És erre próbálok megoldásokat találni.

Szerintem mi most nem fejlődünk, inkább visszafejlődünk. Az emberek már képtelenek kommunikálni, egészséges hosszan tartó kapcsolatokat/párkapcsolatokat kialakítani (Hiszen mit diktál a világ; ha valami nem jó dobd ki, vegyél újat vagy a másik; Te igen is egyedül is erős kell hogy legyél.) Az igazi értékek hazaszeretet, barátság, szerelem elértéktelenődtek.

Én cikinek érzem, hogy nem tudom legalább a magam számára a táplálékot biztosítani. És itt most nem azt értem, hogy dolgozok valahol, megkapom a kis pénzt, és megveszem a kínai tojást meg húst, hanem hogy én nem tudom megtermelni. Ez olyan mint a kutya és az ember kapcsolata. Régen a kutya-farkas nem volt rászorulva az emberre, hiszen el tudta látni magát élelemmel. Aztán szövetséget kötött az emberrel. Ma, ha visszahelyezünk egy kutyát a természetbe nem nagyon maradna életben, esetleg FALKÁBAN közösségben!! Szegény farkas bár ne kötött volna szövetséget az emberrel, meg is lett az eredménye.. Agyontenyésztjük (bulldog-alig kap levegőt) a mű tápokkal etetjük (már a kutyák is allergiásak, mindenféle bajuk van). És ezt kéne felismerni, hogy azért van ebben a történetben némi párhuzam, velünk kapcsolatban. Én nem szeretnék senki "etetettje", háziasítottja lenni, hanem a magam ura, de minimum egy családon belül!!!

2015. febr. 28. 18:06
 9/14 anonim ***** válasza:

„Szerinted ami most van fejlődés, vagy nem? És ha igen, miért? Erre nem válaszoltál.

A mostani rendszer igazságos? Igazságosabb annál amit Te említettél a csereberével kapcsolatban?”

Igen, fejlődés. Nincsen akkora egyenlőtlenség, mint régen, nem az egyház irányítja a világot. Igen, igazságosabb. Megvan a támogatási rendszer, nem kell terhesen is dolgozni az embereknek, akkor is kapnak egészségügyi ellátást, ha szegények.


„Ma már lassan,, sőt! Ezt kijelenthetem, hogy nem a tudásuk tehetségük szerint vannak "rangsorolva" az emberek. Ma már az is lehet polgármester, vagy akármilyen vezető beosztásban aki büntetett előéletű, vagy semmilyen tudása tapasztalata nincs a témában. És azért az elvárható egy társadalomtól, hogy ne a hülye,buta írni-olvasni nem tudó emberek irányítsák a köz életét! Nem lehet mindenkire nézve minden igazságos! Én ezt nem állítottam. A mai társadalomban nincs megteremtve az okos tehetséges embereknek a lehetőség, hogy boldog legyenek! (ez utoljára talán az ókori görögöknél volt így) Ez nagyon fontos!”

Ebből látszik, hogy te az okosabb, tehetségesebb embereket jutalmaznád. Miért kéne előnyben részesíteni az, aki okosabb vagy tehetségesebb? Természetesen mindenki végezze azt a munkát, amihez ért, de ne kapjon többet valaki azért, mert olyan munkát végez, ami hasznosabb a társadalomnak. Meg mi az, hogy nincs megteremtve a mai társadalomban a lehetőség, hogy az okos tehetséges emberek boldogak legyenek? Miért nem a buta tehetségtelen embereket hozod fel? Nekik kevesebb joguk van boldognak lenni?


„Én szeretnék visszatérni a gyökerekhez, a természethez. Nekem örömet okozna, ha a saját magam által megtermelt zöldségeket, gyümölcsöket ehetném. Ha látnám, hosszasan ahogy fejlődnek. Látnám azt, amit én teremtettem és hoztam létre. Az ÉLETET! Nevetséges, hogy ma már BIO-nak kell nevezni azt, ami természetes.”

Kb. 1 hónapig, azután megunnád az egészet. Mellesleg, ha csereberélsz, akkor éppen, hogy nem a saját kezed munkáját eszed.


„Én azt szeretném, hogy kis közösségek alakuljanak! Családok, barátok, akik segítik egymás életét!”

Persze, aztán majd, ha rájössz, hogy milyen unalmas úgy élni hogy azzal telik a napod, hogy kint ülsz a verandán, ha nem akkor termeled a zöldségeidet és nincs tv, internet meggondolod magad. Csak annyi szexpartner közül választhatsz, amennyi a közösségben él, az egész falu tudja a ti szexuális életeteket. Meg mikor valami bajod lesz szaladhatsz több ezer kilométerre, hogy találj egy hozzáértő orvost és akkor se biztos, hogy segít, mert a saját közösségében is van egy csomó munka.


„Az igazságszolgáltatásról még egy gondolat. Tegyük fel, hogy nekem van egy lányom. Általános iskolás, és az iskolában folyton molesztálja egy másik fiú gyermek. És tegyük fel hogy elég erőteljesen molesztálja, esetleg felszólítások ellenére sem hagyja abba. Tehát! Én nem mehetek oda a gyerekhez, vagy a szüleihez "lerendezni" a dolgot, mert egyből jön rám a rendőrség, gyámügy mittudomén. Tehát meg kell várnom, amíg a lányommal történik "valami", akár folyik a vére, vagy már megerőszakolták és utána talán lesz valami következménye a dolgoknak. Régen ez nem egészen így volt.”

Elég hamar meggondolnád magadat, mikor megvernek, aztán azt hazudják mindenkinek, hogy molesztáltál valakit.


„Szerintem mi most nem fejlődünk, inkább visszafejlődünk. Az emberek már képtelenek kommunikálni, egészséges hosszan tartó kapcsolatokat/párkapcsolatokat kialakítani (Hiszen mit diktál a világ; ha valami nem jó dobd ki, vegyél újat vagy a másik; Te igen is egyedül is erős kell hogy legyél.) Az igazi értékek hazaszeretet, barátság, szerelem elértéktelenődtek.”

Meg akarod szüntetni a hazát, így mit beszélsz te a hazaszeretetről? A párkapcsolatokat meg felesleges erőltetni, sok esetben nem működik.

2015. febr. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
A tudatlanságod legmagasabb foka az, amikor elutasítasz valamit, amiről nem tudsz semmit.
2015. febr. 28. 20:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!