Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szlovákiából Magyarországra...

Why007 kérdése:

Szlovákiából Magyarországra egyetemre?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy hogyan számítják nekem a pontokat ha szlovákiai magyar gimnáziumból szeretnék menni főiskolára/egyetemre. (ELTE, Semmelweis és a Debreceni Egyetem van eddig számításban főleg.) Magyarból, angolból és szlovákból kötelező érettségizni nálunk. Hallottam olyanról, hogy ha jól sikerül a szlovák érettségi akkor kapok rá +40 pontot, ez igaz? Ha nem lesz túl jó, viszont 12 éve tanulok szlovákul, akkor is kaphatok azért valamennyi pontot?

Másik kérdésem a felsőfokú biológia érettségiről lenne. A tanárom azt mondta, hogy Magyarországra kell mennem megcsinálni. Hová kell ilyenkor menni? Ha ott megcsinálom és mondjuk 50%-ra sikerül akkor mennyi pontot kapok érte összesen? És mondjuk ha nekem a negyedik választott tárgyam itt a biológia középszinten, ami sikerülne 90%-ra, lehet azt használni félretéve a felsőfokút egy másik tárggyal duplázva?

Előre is köszönöm, és elnézést ha valami nagyon hülyeséget kérdeztem, de tényleg nem vagyok ezekkel tisztában :S :D



2017. márc. 5. 20:59
 1/5 anonim ***** válasza:

[link]


"Ha nem lesz túl jó, viszont 12 éve tanulok szlovákul, akkor is kaphatok azért valamennyi pontot?"

Kaphatsz 28-at.


"A tanárom azt mondta, hogy Magyarországra kell mennem megcsinálni. Hová kell ilyenkor menni?"

Bármely Magyarországi kormányhivalaban leadhatod az érettségi jelentkezésed.

[link]

2017. márc. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha kovetelmeny az adott szakra az emeltszintu biologiai érettségi, nem tudod kiváltani a szlovákiai kozepszintuvel, nincs mas megoldás, Magyarországon is kell erettségizned. Ha az emeltszintud 50 százalékos, akkor azért kapsz 50 pontot,és 50 plusz pontot. A szlovákért 28 pontot kaphatsz, nem 40-et, ha angolbol emeltszintun érttségizel, azért is kaphatsz még plusz pontot
2017. márc. 6. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A kovetelmeny nem az emeltszintu biologiai érettségi, csak lehet választani emelt és közép között, ezért kérdeztem
2017. márc. 6. 14:17
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha nem kovetelmény az emeltszintu bilogia, akkr csak abban az esetben járnál jobban, ha az emeltszintud 50% feletti lenne, feltételezem itthon sikerul osszehoznd az egyest , ami 100 pontot jelentene neked. Nyelvekre max 40 plusz pontot kaphatsz, ugyhogy ha jol megy az angol be lehet abbol is válalni az emeltszintut itt nálunk, azt szintén elismerik Magyarországon, ha abbol számitanak pontokat, jár érte a plusz 50 pont, Egyébként szlováknyelvre akkor kaphatnál plusz 40 pontot, ha szlovák nyelven tanultál volna .
2017. márc. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2018. jún. 9. 00:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!