Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szlovákiából Magyarországra...

Szlovákiából Magyarországra gyógyszerészetet tanulni? Hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szlovákiában élek, jövőre érettségizek. Gyógyszerészetet szeretnék továbbtanulni, úgyhogy már elkezdtem olvasgatni a témában, csak egy kicsit elakadtam. Az biztos, hogy Magyarországon szeretnék tanulni, ugyanis szlovákul nem beszélek tökéletesen.

Elméletileg biológiából és kémiából kellene emelt szintű érettségi, nálunk viszont emelt szintű érettségire nincs lehetőség. Mindenképpen le kell tennem Magyarországon is az érettségit, vagy van más mód hogy bekerülhessek?

Idáig mindvégig tiszta egyes(vagyis ötös) bizonyítványom volt, ez számít valamit?

Amennyiben nem lenne meg az elegendő ponthatár mert nem tennék le itt is érettségit, nincs lehetőség felvételi kitöltésére?


Nagyon örülnék ha valaki tudna egy kicsit segíteni. Előre is köszönöm!



2016. máj. 13. 21:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Két magyarországi emelt szintű érettségi letétele kötelező, anélkül nem érvényes a jelentkezés. Otthoni eredményeidet is számolják (legalábbis az egyik pontszámítási módszer szerint). Időben kezdj el tanulni, mert nem lesz egyszerű, de sok-sok készüléssel teljesíthető. Mindenképpen szerezd be a magyar könyveket.
2016. máj. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Csak a 2 magyarországi emelttel tudsz bekerülni.

Vagy leteszed egy év múlva, sikeres lesz a vizsgád és felvesznek, ha nem, akkor el tudsz menni 1 évre Budapestre a Balassi Intézetbe ösztöndíjasként egy 1 éves előkészítőre.

Az, hogy otthon kitűnő vagy, számíthat, ha hajlandóak tanulmányi pontokat számolni Neked az otthoni eredményeidből.

2016. máj. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Szóval 2 emelt szintű érettségit feltétlen le kell tennem, ami terveim szerint kémia és biológia lesz.

Viszont a többi érettségivel mi a helyzet? Nálunk kötelező az érettségi magyar, szlovák valamint angol nyelvből.

A szlovák érettségivel gondolom semmit nem érek, de a többivel? Matematikából és történelemből is le kellene tennem Magyarországon külön érettségit hogy egyáltalán labdába rúghassak ?

2016. máj. 14. 20:49
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem kell matek és töri, csak az otthoni kötelezők + az az egy választott ÉS az emelt biosz és kémia. A szlovák érettségidet jó eséllyel beszámolják nyelvvizsgaként (változó, hogy közép- vagy felsőfok), de a két emelt miatt plusz pontot már nem kapsz érte, csak olyan, mintha lenne nyelvvizsgád, diplomához jól jön majd.

Csinálj meg otthon mindent egyesre, azzal sok pontot összeszedsz, a két emeltre meg kezdj el készülni, nem feltétlenül fedi egymást a két ország tananyaga.

2016. máj. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kicsit helyesbítem az utolsót: minden határon túl érettségizett megkapja a középfokút a szülőföldi érettségire (28 pont). Felsőfokút az kap, aki tudja igazolni, hogy legalább 2 évig tanult legalább tárgyat(a szlovák irodalmon kívül) szlovákul, de a Te esetedben ennek tényleg nincs jelentősége.


Azért érdemes minél jobb eredményeket hoznod otthonról, mert elvileg az otthoni érettségid és az iskolai jegyedből számíthatnak tanulmányi pontot. Hogy számítanak-e, az teljesen kétesélyes, de ha nem számítanak, akkor a duplázással tudsz bekerülni.


Szóval, összefoglalva: 2 emelt kell, biosz és kémia

számíthatnak tanulmányi pontot, de ez bizonytalan


legrosszabb esetben kétszerezik mindkét emelted %-át, ez maximum 400 pont, és megkapod a két emeltért járó 100 többletpontot,persze csak abból a tárgyból, amiből elérted a 45%-ot.


Világos-e minden?

2016. máj. 15. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én vagyok az, aki szerint közép vagy emelt nyelvvizsga pontokat kaphatsz:

Azért írtam, hogy teljesen random, mert tisztában vagyok a szabályokkal, de nekem felsőfokot adtak az érettségire, míg másnak közepet. És nem én vagyok az egyetlen.

2016. máj. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!