Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nemes Nagy Ágnes Művészeti...

Nemes Nagy Ágnes Művészeti Szakközépiskolában milyen volt a felvételi?

Figyelt kérdés
Esetleg tudtok róla infót mondani?

2017. márc. 6. 17:23
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem a Nemesben nagyon igazságtalan volt a felvételi, voltak, akik nagyon ügyesek voltak, és nem jutottak tovább, viszont páran, olyanok akik nem érdemelték meg tovább jutottak. Végig se hallgatták a monológot és a verseket, de még 1-et se. Az egyikből mondhattam 3 sort. Először nagyon szerettem volna bekerülni, és fel is vettek. De aztán a Vörösmarty Gimnázium dráma tagozatára is elmentem felvételizni, és akkor jöttem rá, hogy a VMG mennyivel jobb iskola. Ezek miatt: Jobb a légkör, kedvesebbek a tanárok, és odafigyelnek ránk, sokat meghallgattak a versekből, és tényleg odafigyeltek. Míg a Nemesbe ettek, ittak és röhögcséltek a felvételi közben. VMG-ban az oktatási színvonal is sokkal jobb. A Nemesbe egyébként a közösség sem a legjobb, tipikusan az a sznob suli.
2019. júl. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A Nemesben ajánlatos elmenni előkészítőre, és ott mindent beleadni, mert ha ott szuper vagy, akkor próbálnak majd a tanárok mindent megtenni, hogy a pontjaid meglegyenek. Egyébként tündéri a tanári kar, igazi otthonos közeg.

A felvételi viszonylag gyors leforgású, ezért valószínűleg tényleg nem tudsz majd elmondani annyit, amennyit szeretnél, inkább az improkra fektetnek nagyibb hangsúlyt. Meg persze a kisugárzás is nagyon fontos, de ezen nem igen tudsz változtatni.

Azt kell eldöntened, hogy inkább az általános gimnáziumi tárgyak fontosabbak neked, vagy a színészet. Ha az előbbi, akkor VMG, ott tényleg a gimis tárgyakra fektetnek nagyobb hangsúlyt. A Nemes nagyon hajtós napi 8-10 órákkal, de ha biztos vagy abban, hogy ezt szeretnéd csinálni, akkor megéri!

Ismerem már nagyjából a közeget, és nem sznob, sőt, igen baráti. Még én is teljesen kényelmesen érzem magam, pedig borzasztóan szorongó vagyok mostanában, és egyenesen rettegek az új emberektől, de itt tényleg borzasztó édesek voltak!

De egyébként a VMG is hasonlóan remek hely, tényleg csak azt kell eldöntened, hogy biztos vagy-e abban, hogy a színészet az, ami a te szakmád, mert ha nem, akkor inkább hagyd a Nemest, mert tényleg éjjel-nappal ezt fogod csinálni, bizonyítani kell folyamatosan, és mivel inkább a humánra fektetnek nagy hangsúlyt, így csak ilyen pályákon tudod majd nagy eséllyel folytatni.

2019. júl. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!