Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit tehetek az ellen, hogy...

Mit tehetek az ellen, hogy "bagoly" vagyok?

Figyelt kérdés
Este 9-10ig egyáltalán nincs kedvem leülni tanulni, aztán meg hajnal 4ig simán pörög az agyam. Nyilván másnap nem tudok felkelni, gondok vannak a bejárással stb...

2017. márc. 6. 23:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Akaraterő, reggeli hideg zuhany/arcmosás, ésszel kávé, cukros tea, ha elvégezted az egyetemet, igyekezz ezt toleráló munkát keresni. Nincs ezzel semmi baj, vannak ilyen emberek, konkrétan van ilyen tanárom is, abszolút boldogan meg lehet élni és kezdi a társadalom / munkaadók / stb. is elfogadni a jelenség létezését.
2017. márc. 7. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
Feküdj le időben!
2017. márc. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nem tudok. Úgy érzem mindig, hogy az időmet elherdáltam, hiszen napközben semmi produktívat nem csináltam. Hajnal 1 előtt viszont nem tudok elalduni, mert akkor meg pörög az agyam. Tehát kb. úgy kell elképzelni, hogy este 10-11ig nem csinálok semmi értelmeset, aztán megjön az ihlet, viszont nem kezdek el tanulni, mert nem akarok sokáig fent lenni, hogy másnap fitt legyek. Ezen agyalok nagyjából hajnal 1ig és tök rossz kedvvel lefekszem aludni...
2017. márc. 7. 10:06
 4/14 anonim ***** válasza:
8%

Mondjuk mi lenne, ha megerőltetnéd magad?


Az életben nem végzed el az egyetemet, de még egy kocsira se fogsz összegyűjteni, ha ennyire nem vagy képes megerőltetni magadat.


Fogod magad, és leülsz NAP KÖZBEN tanulni, akkor is, ha nehezen és lassan megy, mert ez még mindig jobb, mintha semmit sem tanulnál egyáltalán. Aztán estére meg nem lesz bűntudatod, mert tanultál.

+ belekezdesz valami fárasztó sportba, hogy lefárasszon.

Aztán 1-2-3 hét után meg átállsz erre, hogy nap közben nem vagy fáradt, tudsz tanulni, este meg aludni.


Neked össz-vissz annyi bajod van, hogy lusta vagy, és a bioritmusod eltolódott. Ennyi.


De ezekre magadtól is rájöhettél volna.

2017. márc. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
78%

#4

Nem eltolódott a bioritmusa, hanem valószínűleg ez a normális. Ettől bagoly típus a bagoly típus. Neked például remekül fog az agyad este 10-kor? Vagy alig várod hogy elmenj valami dögunalmas helyre gürizni olyankor?


Ettől függetlenül abban van igazság, hogy muszáj erőt venni magadon. Ez van sajnos. Igazából így a közoktatás a legnagyobb szívás. Egyetemen simán lehet hogy össze tudod állítani az órarended úgy, hogy 10-re kelljen csak bemenned. Szintúgy, munkát is találhatsz olyat ami délutános vagy esti műszak, vagy rugalmas munkaidő.

Most a korán kelésen nem tudsz változtatni, annyit tehetsz hogy délután a bambulás helyett alszol kicsit, hogy tovább tudj fennmaradni. Mondjuk ez messze nem ideális.

Az is kérdés még, hogy hány éves vagy, mert általános iskolában még pláne fontos lenne, hogy normálisan aludj. Gimiben már kicsit rugalmasabb lehet a dolog.

Ami szintén kérdés, hogy mit csinálsz este 10-ig. Ha TV/gép akkor azt jó lenne kiiktatni, mert ahelyett a nehezen menő tanulás is jobb.

Én is ilyen vagyok, együttérzek, tudom hogy rémálom a reggel 6-kor 7-kor kelés annak aki ilyen típus. Kitartás, gimi után jobb lehet. Addig meg nincs más mint odarugdosni magad a könyv elé délután, családdal meg kirángattatni magad az ágyból reggel.

2017. márc. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
25 éves vagyok, egyetemista. Dolgozok és egyetemre járok napközben... haza jövök 6 körül, leülök a gép elé, elb**zom az időt, mert nincs ihlet, 2-3 órát bohóckodok, aztán 10-11 felé megjön a kedvem, csak másnap kezdődik elölről... azért nem is írtam semmit a #3-as válaszra, mert ismeretlenül vagdalkózott csak. Nem vagyok lusta.
2017. márc. 7. 11:20
 7/14 anonim ***** válasza:
9%
Szerintem az igenis lustaság, hogy inkább nyomod a gépet, mint hogy megerőltesd magad. :)
2017. márc. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
38%

ja, + infó: én is hajnalig vagyok fent, és nekem is szar reggel 7-8 körül kelni, konkrétan nincs egyetlen olyan napom se, amikor 9-ig aludhatnék, mert fel kell kelni és órára menni, vagy tanulni. És nekem sincs kedvem délután tanulni, mégis leülök és csinálom. Pedig annyival jobb lenne délután tornázni, vagy a barátaimmal lenni, vagy csak szimplán a neten lógni.


Szóval gyenge kifogás még mindig, hogy "csak este jön az ihlet" meg ilyenek.

2017. márc. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Akkor ti biztosan szénné dolgozzátok magatokat és az összes órára bejártok. A mesében.. :D
2017. márc. 7. 11:37
 10/14 anonim ***** válasza:
66%

Én nem dolozok az igaz, de azért nem dolgozok, mert olyan szakon vagyok, hogy sok órám van alapvetően, és a legtöbb katalógusos, vagy ami nem katalógusos, arra meg nem éri meg nem bemenni, szóval igen, bejárok az összes órára, 8-nál később sosem kelek fel, még hétvégén sem, mert tanulni kell, és délután se a gépet nyomom, hanem tanulok, akár este 10-11-ig, ha kell.


Ez nem azt jelenti, hogy mesében élek és mindenre van időm és energiám, hanem azt, hogy k*rvára össze kell szednie magát az embernek, ha el akarja végezni az egyetemet (nem bukdácsolva), és valamit valamiért alapon meg kell magát erőltetnie.

2017. márc. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!