Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért gondolja mindenki azt...

Miért gondolja mindenki azt hogy a nyugati oktatásrendszer sokkal jobb mint a keleti?

Figyelt kérdés

Inkább az elméleti oktatásról beszélek:


Oké, itt van ez a P.I.S.A, de mi van ha ezt direkt úgy csinálták hogy azokat a készségeket tesztelje csak, amiket az az oktatási rendszer fejleszt?

Szóval hogy szándékosan úgy volt kidolgozva, hogy lebőgessék ezt a fajta oktatást ami itt van?



Tudom hogy a magyar rendszer is rengeteg sebből vérzik, de pl. beszéltem angliai cserediákkal, ő meg mondta hogy sulit halálra unják, kb. semmit nem csinálnak, s hogy a közoktatás egy kalap xar, magánsulik érnek valamit csak.


S romániában is az az irány hogy a gyerekek egyre hülyébbek, s akkor a tananyagot szűkítik egyre inkább az alapokra. S a végén oda kerülünk mint az amerikaiak, hogy az emberek 70%-a Braziliát se tudja betájolni, s egy középarányosságot pl. matekből felírni, de ő az okos zseni, mert a P.I.S.A teszten jobbat ír mint mondjuk az Orosz, vagy a Bolgár.

Belenéztem milyen tipusú kérdések vannak, amit mondani tudok, hogy az egyik erősen befolyásoló tényező itt az hogy ki mennyire kifáradtan csinálta a dolgokat pl. Mert suliban én is mindig hullafáradt vagyok, de az amerikai, aki 9-12 ig van az nyílván jobban teljesít mint a magyar aki 7-3-ig.



Én más irányba vinném a dolgokat. Pl. mi is azért nem tanulunk sokat, mert egyszerre 100 felé kell figyelni, de ha 1-2 dologból fárasztanának tövig, talán hatékonyabb lenne. De semmiképp nem az a megoldás hogy alapokig hülyítenek mindent. S akkor a "felméréseken" mivel semmi ismerete nincs a diákoknak, s életükbe nem tanultak s csináltak semmit, ezért ilyen hülyeségeket kérdezünk tőlük.



Itt a képben egyféle agyelszívás is van, az értelmiség keletről kimegy nyugatra, s nálunk meg az aljanép szaporodik. Nyílván ilyenről nem "illik" beszélni, de iylen anti nemesíés megy végbe.



2017. márc. 11. 11:24
 1/4 anonim válasza:
0%
Biztos arra gondolnak, hogy sokkal inkább arra megy nyugat, hogy mi érdekli valóban a gyereket és merre orientálódik. Sokkal inkább a siker, az önbizalom, magabiztosság a fontos és nem az, hogy egy verseny istállóban érezd magad. Hosszú távon, a nyugati oktatás jobb.
2017. márc. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
74%

Nem gondolom, hogy a nyugati oktatás jobb (csak rá kell nézni a külföldi cserediákok teljesítményére - és még csak motiváltságot sem látok rajtuk, ha pénzért jönnek Magyarországra tanulni, akkor sem)

DE! szerintem is (radikálisan) csökkenteni kellene a tananyagot, mert RENGETEG olyan dolog szerepel jelenleg a tantervben, amire soha nem lesz a diákok legnagyobb többségének szüksége! Azt az energiát, amit az ilyen felesleges dolgok rövidtávú memorizálása elvesz, hasznos tevékenységekre is lehetne (és kellene is) fordítani!

2017. márc. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
61%

Azt szokták mondani hogy a keleti blokk (főleg Magyarország) összeszerelő munkásokból áll mivel a multik ide jönnek az olcsó munkaerő miatt. És ez az oktatásban is visszatükröződik. Vagyis a diákokat rászoktatják a sztahanovista munkára, hogy majd a futószalag mellett is bírják a tempót. És kialakult az a nézet hogy minek gondolkodó embereket nevelni, hisz például a kutatást-tervezést a multik jól fizetett nyugati szakemberei végzik, míg Magyarországon olcsó munkaerőt keresnek például gyárakba.

"...az amerikai, aki 9-12 ig van az nyílván jobban teljesít mint a magyar aki 7-3-ig."

Ebből is látszik hogy az amerikait arra szoktatják hogy okosabban dolgozzon és ne keményebben. Keményen dolgozó munkaerő van elég a világban, főleg a keleti blokkban. És az amerikai példának említett 9-12-ig tartó iskolánál tényleg nem kell több. Az okosabban élni nem azt jelenti hogy hajnali 6-tól 23 óráig biorobotolni mint egy turmixgép amit elfelejtettek kihúzni a konnektorból. Meg azt sem hogy Gigabájtokat magoltatni a diákokkal. Adattárolásra ott a pendrive vagy a papír. A Nobel-díjas Szentgyörgyi Albert is azt mondta hogy az agy gondolkodásra való és nem adattárolásra. Forogna sírjában ha meglátná hogy hazája mégis biorobot centrum lett.

A gyerekek nem kutyák, akiket le kell mozgatni, le kell fárasztani. Hanem olyan életre kell felkészíteni őket hogy boldogok és sikeresek lehessenek az életben. Mi meg arra készítjük fel őket hogy a gyarmatosító multik legyenek belőlük sikeresek. Pedig köszönik szépen de ők már gazdagok, mert például ilyen házaik vannak:

https://www.youtube.com/watch?v=tOjJ2BhKCnw

Nekünk magyaroknak nem őket kellene gazdagítanunk biorobot képzéssel hanem a saját sorsunkkal kellene törődnünk. Amíg nem ezt tesszük hanem ész nélkül cselédelő biorobotokat képzünk addig nem lesz jobb a keleti blokk oktatása, hogy lenne már jobb.

2017. márc. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Csak 1 kérdés még:

Szerintetek ha Szerbia állítja össze a tesztet a SAJÁT tananyaga, "készségfejlesztő" módszerei szerint, akkor is ugyanez lett volna az eredmény?

Ez kb. olyan hogy egy ping-pongozót s egy sakkozót összemérnek egy ping-pong meccsen. S akkor rásütik, hogy a sakkozó xar.

Én értem azt hogy az ő tananyaguk életszerűbb, de hát attól amit írok igaz, IGAZSÁGTALAN hogy a saját tananyagukból sorolják be az egész világot. Ez a teszt egy ürülék, annyit sem ér.

Ezek a dolgok hogy "magabiztosságot", meg "problémamegoldást" kell fejleszteni, ezek mellébeszélés, csak kerülgetik a forró kását, akinek NINCS tudása az xart sem ér. Miért akarja mindenki leamortizálni a tudást? Valaki ha bevágott 20 kémia könyvet az xart sem ér, mert lePisálják? Mert nyugaton nem az a divat? A nyugatiak azt a kérdést már nem feszegetik hogy ki mit tud. Megszervezik a világversenyeket is, de ott is CSAK az ő tananyaguk a téma. Amivel Keleten foglalkoznak xart nem érdekel. S akkor kijön az eredmény hogy a világ 5 legjobb 10.-es matematikusa a nyugati blokkból való. Holott

2017. márc. 11. 13:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!