Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Madáchot vagy a Berzsenyit...

Smithedó kérdése:

Madáchot vagy a Berzsenyit választanátok nyelvi tagozaton?

Figyelt kérdés
2017. márc. 12. 07:57
 1/5 anonim ***** válasza:
56%

Hali🙂nem ismerem őket annyira de úgy emlékszem jobbakat hallottam a madáchról.

De ha nehéz a döntés akkor fontold meg hogy melyik van kozelebb, melyikben érezted magad jobban a szóbelin, melyikhez húz a szíved, melyikben voltak szimpibbek a tanárok, melyikben tűntek normálisabbnak a tanárok, milyen az iskolaépület, felszereltség, melyikben milyen a tanítási módszer, milyen programok vannak...stb🙂tudom hogy nehéz döntés én is dilemmában vagyok... egyszerűen nem akarok rosszul dönteni😔sok sikert!!🙂

2017. márc. 12. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
56%

Én a Berzsenyibe jártam, a Madáchba is felvettek volna, de ott elég gonoszak voltak velem szóbelin - mármint, ez egy tök személyes dolog, csak még öt évvel később is emlékszem arra, hogy lehordanak, hogy ők nem szeretik, ha valaki direkt a felvételire átmásolja a füzetet matekból (ez egyébként rekt, csak nekem tényleg az volt a füzetem, kb annyiból állt az óránk, hogy órán a matektanár felírta a példákat, mit tudtam volna csinálni), amikor mondta az iskolámat, kiderült, hogy az egyik osztálytársam rokona, amire én - nem volt nyerő ötlet - magázva visszakérdeztem, erre letoltak, hogy "nem maga, hanem ön", voltam kb 13 éves, én még mindig nem érzem illetlenségnek, de most se vagyok elég idős hozzá, aztán húsz percen keresztül faggattak arról, hogy vannak-e barátaim és mit szoktam csinálni velük, miközben látszott, hogy nem, nincsenek barátaim (elég komolyan bullyztak a nyolcadikos osztályomban, ami guess what, a gimnáziumi osztályomban fel se merült, és lettek barátaim meg minden, amit akartak, szóval semmi értelme nem volt a pressure-nak, mert lehet, simán mintamadáchos lettem volna, mint amilyet akartak) , és még ment is tovább, hogy "na de és hétvégenként mit szoktál csinálni? nem szoktál találkozni a BARÁTAIDDAL?" (miután mondtam, hogy sajna nem úszom bennük), mert ezt nem voltak hajlandóak tudomásul venni, és a végén adtak 17 pontot az 50-ből kötetlen beszélgetésre. Ultragáz volt. Valami utolsó helyen egyébként bekerültem volna, de semmi kedvem nem volt odamenni. A Madách és a Berzsenyi nagyjából egy szinten vannak. Mármint ugyanolyan nehéz bekerülni, és azt hiszem, rangsorban is hasonló helyeken állnak, és mivel berzsenyis voltam, nem is érzem teljesen korrektnek, hogy kibukott ez a személyes élmény belőlem a Madáchról (az épület tényleg gyönyörű egyébként, és vannak ismerőseim, akik oda jártak, és tök jókat érettségiztek meg látszott rajtuk, hogy szerették), de ha az a két tanár, aki szóbeliztetett még ott tanít, az egy hatalmas érv a Madách ellen, már így szubjektíven. :D Biztos találsz ilyen tanárt a Berzsenyiben is, szó ne essen róla. A Berzsenyi nyelvi tagozat relatív erős a sulin belül egyébként, de kb középszintű érettségiig/nyelvvizsgáig tudsz eljutni a második nyelvből, nem tudom, a Madáchban megy-e feljebb. Nem írom, hogy a közösség szuper, mert alig ismerem azokat az embereket, akik a te közvetlen közeged lennének, ha a Berzsenyibe kerülsz, de a tanárokat én nagyon szerettem, és általában azt láttam, hogy mindenki megtalálja a saját embereit. A madáchos közösséget is jónak mondják (nem véletlen, alaposan megválogatják, ugye).

Szerintem egyikkel se lősz mellé, de lehet, hogy neked meg az enyémmel ellentétes élményed van, és te valami miatt a Madáchot választod a Berzsenyi helyett, ez tényleg szimpátián múlik.

2017. márc. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!!
2017. márc. 12. 13:43
 4/5 anonim ***** válasza:
57%

A Madáchot csak hallásból ismerem, most fogok jövőre a BDG-be járni. Nagyon jó tapasztalataim vannak a szóbelivel kapcsolatban, akiket onnét ismerek mind nagyon jófejek, és mind imádják! A közösség híresen jó.

Egy szabadabb, befogadó közeg, sok humánus tanárral akik amellett, hogy jól tanítanak (egyetemre nagyon jó esélyekkel indulsz), normálisak.

Van egy nagyon jó hangulata a sulinak. A gyerekek dumálnak, vidámak, lelkesek legalábbis nekem nagyon így tűnt :)

És jók a programok! DÖK-ösök nagyon benne vannak a munkában (gólyatábor pld), meg amúgy is van színjátszó, ilyen speckóbb robotika szakkör stb.

Na szóval nagyon ajánlom :)

A Madáchból csak 1-2 ismerősöm van, több mindent hallottam onnét, de mivel nem jártam ott, nem szeretnék nagyon véleményt formálni a helyről.

Talán ami segíthet, ha elgondolkozol rajta:

-Hol érezted jobban magadat szóbelin?

-Hol kaptál szóbelin több pontot? ("jobban odavaló vagy", legalábbis elvileg a tanárok ezt látják)

-Ha becsukod a szemed, és arra gondolsz, hogy gimis vagy, jaj de jó, mik jutnak eszedbe, hol látod magad?

-Melyik sulinak tetszett jobban a hangulata?

Ez a te döntésed első sorban. Próbálj a lehető legjobban nem befolyásolva lenni, és itt főleg a szülőket értem. Neked kell szeretni odajárni.

Illetve csomó kérdés van itt GYK-en, youtube-on videók, a suli honlapján médiatár, meg azért ha beleolvasol a pedagógiai programjukba (persze gyakorlatban más stb), de ha valamelyik giminek az értékrendjét kicsit közelebb érzed magadhoz, talán segít a döntésben.

Én is amúgy voltam így (csak nem a Madách hanem egy másik gimivel kapcsolatban). Pró-kontra listát csináltam. Meg van egy bonyolultabb verzió amikor négy oszlopod van és a négy oszlopba négy féle szempontból írsz dolgokat (előny, hátrány, lehetőség, veszély). SWOT elemzés a neve, ennek is utána lehet nézni, ha érdekel.

Jó hosszúra sikerült, majd írd meg, hogy döntöttél! ;)

2017. márc. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, majd írok!
2017. márc. 12. 20:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!