Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ti melyik iskolát választanáto...

Ti melyik iskolát választanátok? 16/f

Figyelt kérdés

Adott 2 iskola, mindkettőn ugyan azt a szakot tanulnám.

Az egyik iskola nagyon nehéz, rengeteget kell tanulni, nincs semmi szabadidőd, és akkor se nem leszel a jó tanulók között, barátokat is nehéz szerezni, mert általában okosabbak nálam (és némelyik beképzelt).


A másik iskolába elég bejárni, és 5-10 percet tanulni, lesz szabadidő, a jó tanulók között leszel és könnyű barátokat szerezni, mert jó fej emberek járnak a suliba.


Tanulni nem nagyon szeretek. Ti melyiket választanátok?



2016. dec. 29. 22:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Attól függ, mit akarsz csinálni a suli után. Egyébként nem hiszem, hogy ekkora különbség lenne a kettő között. 5-10 perc tanulással sehol sem leszel a jó tanulók között.
2016. dec. 29. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De, lehet annyi tanulással is jónak lenni. Oda jár pár haverom, akik suli után soha nem tanulnak, haza sem hordanak semmi könyvet, csak beülnek órákra. És így is 4-eik vannak, ha kicsit tanulnák lehetnék én is ilyen jó, vagy jobb
2016. dec. 29. 23:18
 3/7 anonim ***** válasza:

gondolj arra, hogy melyik éri meg később jobban :) okosnak lenni sosem baj, kiterjeszteni a hatókörét az érdeklődésednek nagyon hasznos lehet :)

ne a könnyebb, hanem a számodra szimpatikusabb, hasznosabb utat válaszd ;)

18/F vagyok, én sajnos elrontottam a választásom, egy erős iskolába jöttem, teljesíteni tudok, de sajnos számomra a szak nem jön be :/ ettől függetlenül örülök, hogy egy ilyen része is van a kultúrámnak, elmémnek :)

2016. dec. 29. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia! Gondolj arra, hogy mik a terveid későbbre. Ugyan nem garantált, hogy az erősebb suliban jobban felkészítenek az érettségire, a másikban kevésbé. Nem tudok semmit sem a két suliról, de átjárási lehetőség mindig van. Ha például nem bírnád az erős sulit, szóval egyrészt ezért is érdemes megpróbálni, másrészt pedig... Nem biztos, hogy abban az erős suliban tényleg nagyon-nagyon sokat kell tanulnod. Mármint tanulni magad miatt tanulsz, de érted. Én is egy erős suliba jelentkeztem (vidéki iskolák között általában első a ranglistákon, nem nevezném meg). Vagyis ilyen híre van, de őszintén, végzősként érzem a legkevésbé, hogy megszakadnék a tanulásban. Persze, érettségi előtt nem ezt fogom mondani, de az egy külön történet.

Ne az alapján dönts, hogy a haverok hova mennek suli után, vagy mennyire ráérnek. Inkább nézd azt, hogy milyen suli utáni lehetőségek vannak, mondjuk szakkörök. Az rengeteget tud lendíteni. Meg az erősebb suli tud rád ösztönzőleg is hagyni, és feljebb húzhat a céjaidban. Mármint, ha látod magad körül azokat az embereket is, akik okosak, sikeresek, akármicsoda, az vagy elveszi teljesen a kedvedet ettől az egésztől, vagy meghozza a kedvedet hozzá. Annyit hozzátennék, hogy az erősebb suliban biztosan erősebb lesz a sznob réteg is.

Nézz óraszámokat, próbálj utánaérdeklődni a tanároknak, ha van ismerősöd. Hogy hogyan tanítanak, mennyire korrektek stb.

Ja igen. A gyengébb suliban megblehet, hogy ellustulnál, és később leadnál a nagyobb terveidről. Nehéz megállapítani, hogy melyik lenne a jobb. Bár, ha nem szeretsz tanulni, lehet, hogy a második helyen lehet jobban éreznéd magadat.

Az elég valószínű, hogy mindkét helyen találnál barátokat. Sőt, ha a két suli nincs egymástól távol, vagy vannak baráti körök, ahol mindkettő helyről vannak emberek, ismerkedhetsz másokkal is.

Viszont, ha kicsit is érzed magadban az ambíciót az erősebb sulira, érdemes megpróbálnod. Aztán max. váltasz később a másik helyre (de a tanulósabb helyről könnyebb váltani a másikba, mint fordítva). Csak ne félj váltani, ha nem tetszik! :)

2016. dec. 30. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ja, igen. A kérdésre válaszolván, én most is az erősebb sulit választanám, mint annak idején. (Mondjuk nekem a város váltás is fontos volt, meg az új suliban nem volt senki ismerősöm.) Maximum tényleg váltasz. De, ha mindkét hely jól felkészít az érettségikre, ha kell, emelt szinten is, akkor annyira nem választhatsz rosszul. Sokszor a diákok hozzáállása is számít. Tényleg befolyásolhatja a későbbi terveidet, ha nem vagy elég határozott. (Legalábbis én a áagam szemszögéből így érzem, de ebből is láthatod, hogy ez is csak egy szubjektív vélemény. Mind másak vagyunk, más igényekkel. Ha gimnázium és gimnázium közt kell választanod, remélhetőleg akkora eltérés azért mégsincs közöttük, hogy gyökeresen más irányba vigye el a későbbi életedet. :D Mármint fakultációk mindenhol vannak, meg elvárások is azért, szóval na.)


Egyébként milyen szakra jelentkezel?

2016. dec. 30. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Attól függ, mi a célod:

- ha értelmesen akarod tölteni az időt, akkor a nívósat.

- ha csak papírt akarsz arról, hogy pár évig "melegedtél" valahol, akkor a gyengét (elvégre, ha nem akarod fejleszteni magad, minek gyötrődnél?)

Én egyértelműen a nívósat választanám: úgyis éveket kell eltöltened ott, legalább közben fejlődj! Marha nagy közhely, de amit megtanulsz, azt nem vehetik el tőled és erre támaszkodhatsz akár egy életen át - általában csak felnőtt fejjel jön rá az ember, hogy mennyire igaz (és fontos) ez.

2016. dec. 30. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha bekerülsz az erősebb suliba, akkor te sem lehetsz butább mint a többi diák, szóval nem lehetnek nálad okosabbak :) én az erősebb sulit választanám. A másikban csak úgy el lennél és nem lenne semmi motiváció, hajtóerő hogy tanulj, kezd magaddal valamit. Az erősebb suliban húznának fel a többiek tanulás terén.
2016. dec. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!