Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemre sajnos nincs eleg...

Egyetemre sajnos nincs eleg pontom.210 csak mivel lehetne 280 pontom? Erettsegit azt tudom de pl mas itlrt? Es hany pontot erne mas? P

Figyelt kérdés
2017. márc. 14. 20:27
 1/5 anonim ***** válasza:
90%

Már megne sértődj kérlek, de egyrészt ha 210 pont jött össze, az elég gáz, kb. az számíthat bele a pontokba amiből jó vagy, és akkor te amiből jó vagy, a pontok felét alig tudtad összeszedni?


És másrészt nézz már rá a kérdésedre. Értelmiséginek akarsz tanulni, és ilyen szöveget adsz ki a kezedből? ("

Egyetemre sajnos nincs eleg pontom.210 csak mivel lehetne 280 pontom? Erettsegit azt tudom de pl mas itlrt? Es hany pontot erne mas? P"

Ez mi?



Szóval szerintem ne kergesd az álmokat, keress valami jó szakmát.

2017. márc. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

ha tanulmányi alapon nincs meg a 280 akkor mást nem számolnak be. tehát hiába lenne 2 nyelvvizsgád meg nagyon hátrányos helyzeted.

szóval ha csak 210 van akkor vagy csinálsz egy jobb érettségit, vagy nincs egyetem...



(saját véleményem hogy minimum 340ig fel kéne vinni a minimum határt, mert még mindig sok az alibi jelentkező, akikből ugyan az egyetem jól megél, de diplomájuk, hasznosítható tudással nem lesz soha..

ráadásul a 280 pontot kis túlzással még egy aranyhal is el tudná érni )

2017. márc. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
70%
Ne akarj egyetemre menni, magadat csapod be, be a támogató szüleidet. Soha az életben nem végeznéd el.
2017. márc. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
280 pont = 2db 70%os középszintű érettségi az adott szak felvételi tárgyaiból. Ha ez nincs meg, nem is nagyon ajánlom az egyetemet. Ez a minimumok minimumja.
2017. márc. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
64%

Szia! Egyrészt sajnálom, hogy nem túl jók a pontjaid. De tényleg. Olvasom a válaszokat, és arra gondolok, hogy a maguk nyers módján igazuk van, de valahol nagyon pocsék megélni, hogy valamire, ami másoknak alap, neked nem fog menni. Az az igazság, hogy ha nem dolgozol tovább, ez vitán felüli. Mindenki elronthatja az érettségijét/nem érdekelheti akkor annyira/lehet gyengébb képességű satöbbi, de ha ilyen irányban szeretnél valamit kezdeni magaddal, muszáj küzdened, mert ez így semmire sem elég. Ne a kibliccelésre gondolj meg a könnyebbik útra. Ha egyetemre szeretnél járni, először is válassz egy szakot. Aztán érettségizz újra. Az egyik felvételi tárgyadból emelten minimum. Csalóka, hogy iksz embert felvesznek az egyetemre, mert akinek nincsenek emelt szintű alapjai, vagy megszenvedi az elején, vagy páros lábbal ki is hajítják mellé. Aztán szerezz nyelvvizsgát. Ez pluszpont, és nem kapsz nélküle diplomát sem. Nem biztos, hogy az egyetemi évek alatt lesz időd ezzel foglalkozni, úgyhogy a legjobb, ha azzal érkezel.

Nem vagy abban a helyzetben, hogy a könnyebb utat mérlegeld és az alapján számolj, hogy miért mennyi pontot kapsz, szóval nem akarlak ezzel untatni, ha komolyan gondolod, kikeresed te magad. Az egyetemen felnőtt embernek kell lenni, mert csalóka, hogy 280 ponttal már be lehet jutni képzésre; legalább 400 ponttal érdemes indulni, akárhova is mész, mert ez jelenti azt, hogy van egy jó érettségid, kibírtad a középiskolát és konyítasz a felvételi tárgyaidhoz is. Ezt nem sok összeszedni. Az egyetemen már felnőttnek kell lenned, nem fogják a gyakoris válaszolók megoldani a legkönnyebb módon a problémáidat.


Ha nem érdekel és nem szeretnél megszakadni, az se baj, látott már ilyet a világ. Ez esetben viszont ne menj egyetemre (az egyetem nem alapjog, hanem komoly pénzügyi beruházása a családodnak és adott esetben az államnak, neked meg az időd vesztegetése, az önbizalmad és az egzisztenciád, ha nem gondolod komolyan), hanem dolgozz vagy keress olyan szakmát, amit szívesen űznél.

2017. márc. 14. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!