Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosira szeretnék menni....

Orvosira szeretnék menni. Sajnos nem vagyok annyira jó kémiából, így emelt biológia mellett emelt fizika érettségit fogok tenni. Van esélyem azért, hogy nem bukok ki az egyetemen orvosi kémiából és sejtbiológiából? Nagyon nehéz lesz nekem?

Figyelt kérdés

2014. febr. 26. 20:04
 1/6 reptoid ***** válasza:
49%

Persze, nem lesz ott semmi gond. Kb csak az orvosi kémiában fogsz klasszikus kémiával találkozni, de ott is az elméletnek van nagy jelentősége. Ugyan mi szemináriumon csináltunk pár feladatot, illetve gyakorlaton is kellett számolgatni, de utóbbi úgyis csoportos munka szokott lenni, ki tudod bekkelni. A számonkérésben nálunk pedig csak elmélet szerepelt, egy számológépek feladatunk nem volt.

Szóval ha a fizika megy, akkor a kémia elméletével sem lez semmi gond :D


Sejtbioszban emlékeim szerint 0 kémia van. Legalábbis annak sok köze nincs hozzá, hogy megtanulsz mindenféle fehérjék kötődését.

2014. febr. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 reptoid ***** válasza:
72%
Számolásos, nem számológépes :D
2014. febr. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
81%

Van. Én sem érettségiztem kémiából, még is időben végzek. Sőt, az első év végi kémiám 4-es lett, pedig egy csomó olyan ember is bukott/2-est kapott, aki érettségizett belőle.

Mondjuk az első két félévben kicsit több energiát kellett belefektetnem a kémiába, mint annak, akinek volt vmi fogalma róla (nekem tényleg teljesen homály volt az egész), de nem haltam bele.

Mondjuk nekünk kellett számolgatni, de nem volt vészes.

2014. febr. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A sejtbiol miatt biztos nem, ha majd összeszeded magad kémiából, abból sem. Mondjuk emelt fizikával nem fogsz sokra menni, jobb lenne a kémia, de emiatt tényleg nem fogsz kibukni :) De azért ne hanyagold el, szóval legalább egy kvázi középszintű tudásod legyen, mert különben szenvedni fogsz vele. Az orvosi kémia nálunk (SOTE) kb. azért volt, hogy a középszintű tudással rendelkezőket pár hét alatt feltolják emelt szintre, meg még hozzáadtak egyet s mást.

A biokémiának hál' istennek már vajmi kevés köze lesz az általános kémiához :)

2014. febr. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, h kibuknál. De Szegeden a fizikával semmit nem fogsz érni, ugyanis ebből a számonkérés egy vicc. Az egész a szerencsén múlik, a tudásoddal nem mész sokra, inkább rá kell érezni, hogyan lehet öt válaszból kevés tudással kiválasztani a jót. A kémia sokkal nehezebb. Első félév egészében az emelt szintű érettségire épül, körülbelül azt kell tudni. Maga a vizsga inkább elméleti lenne, bár ott is kérdezhetnek reakcióegyenleteket... viszont az évközi demonstrációk jóformán csak számolásból állnak, aminek én kifejezetten örültem, de akiknek ez nem erősség, azok póttételekkel indultak a vizsgáknak, méghozzá számolós feladatokkal... Bár nem sokat tudok, aki emiatt bukott, de előfordul. Arra számíts, h ha fizikával mész, akkor kémiából sokkal többet kell tanulnod mint másoknak. Legalább egy kicsit készülgess, hogy megkönnyítsd a saját dolgod. De nem feltétlen lesz rossz jegyed kémiából, csak jobban meg fogsz vele közdeni. Második félévben viszont már tényleg inkább az elméletre mennek, azt meg meg lehet tanulni. Képletek, néhány reakció, egy-két minimális logikával megoldható feladat... Hajrá az érettséginél! :D
2014. ápr. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! :)
2014. ápr. 24. 19:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!