Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az Eötvös Loránd Tudomány...

Az Eötvös Loránd Tudomány Egyetemen melyik a tanári kar?

Figyelt kérdés
Sziasztok! tanár szeretnék lenni. Az ELTE-t néztem ki, és láttam, hogy ott van a ELTE-TKK (Tanárképző Központ)de, ha rámegyek az ELTE oldalára ott, melyik kar? A Pedagógiai és Pszichológiai Kar? Nem nagyon értem ezeket a karokat...

2017. márc. 16. 17:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem, külön van tanárképző központ (TKK) és a TÓK, ahol tanítókat és óvónőket képeznek. A PPK ezektől teljesen külön van.
2017. márc. 16. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És akkor most, ha jelentkezni szeretnék tanárnak, akkor a TKK-t kell megjelölnöm?
2017. márc. 16. 18:03
 3/6 anonim ***** válasza:
Most már lezárult a felvételi jelentkezési időszak, de igen, a jelentkezések felvételénél először rányomsz majd az ELTÉ-re, kihozza a karokat, ha rákattintasz a karra, kihozza, milyen szakok indulnak, ott kiválaszthatod azt a szakot, amit gondolsz. Nyugodtan keresgélhetsz, ha nem vagy biztos a kar nevében, csak akkor fogsz szakot hozzáadni a jelentkezéshez, ha direkt rányomsz.
2017. márc. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez a TKK-s dolog elég bonyolult.


1. Ez a Tanárképző Központ valójában nem egy külön kar (ezért nem látod az ELTE honlapján a karok között), hiszen képzés nem zajlik rajta, hanem átirányítanak valamelyik másik karra, attól függően, hogy milyen tanár szeretnél lenni.

Úgy van ez, hogy ha pl angoltanár - infótanár a 2 szakod, akkor az angoltanárit a BTK-n végzed (az angol nyelv és kultúra szakosokkal együtt), az infótanárit pedig az IK-n, ahol az infószakosok vannak.

Ha biológiatanár - spanyoltanár akarsz lenni, akkor a bioszt a TTK-n fogod végezni a bioszosokkal, a spanyolt pedig a BTK-n a spanyol nyelv és kultúra szakosokkal. (Persze lesznek külön pedagógiai tárgyaid is.)

A gólyatáborod is ott lesz, amelyik karra átirányítanak. Nincs külön TKK-s gólyatábor.


2. Viszont magánál a jelentkezésnél a TKK-t kell beírni, ott is lesz az alkalmassági, a motivációs levelet is oda kell küldeni.

itt tudsz informálódni: [link]

2017. márc. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2017. márc. 18. 10:05
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A TKK nem létezik gyakorlatilag, legalábbis nem számít karnak. Ez inkább egy összefoglaló dolog, hogy egybe lehessen látni a tanárképzést és a tanári szakokat, pusztán csak a felvételiig számít.

Miután felvettek a szakpárod alapján fognak besorolni egy kar alá. Tehát nem TKK-s leszel, hanem ahhoz a karhoz fogsz tartozni, ahova besorolnak.


A kombinációk úgy néznek ki, hogy:

BTK+BTK -> BTK

TTK+TTK -> TTK

BTK+IK -> IK

TTK+IK -> TTK (kivéve infó-matek szakpárral, az IK lesz)

BTK+TTK -> TTK (kivéve ha a BTK-s szakpárod valamilyen nyelv, beleértve a magyart is)


Tehát például én a földrajz-törimmel a TTK-hoz vagyok beosztva.

A PPK egy külön dolog. Mint kar független vagy tőle, viszont a tanárszakosoknak a PPK-n lesznek a tanáris felkészítő tárgyai.

2017. márc. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!