Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ki járt a Debreceni Egyetem,...

Ki járt a Debreceni Egyetem, egészségtudomány karára?

Figyelt kérdés

Véleményeket szeretnék kérni a karról, a szülésznői szakot jelöltem meg,és remélem fel is vesznek majd.

Mennyire jó ott az oktatás,és a kollégium?



2017. márc. 18. 14:24
 1/1 anonim ***** válasza:

(Kicsit megkésve, de..)


Nos, én oda jártam anno. Igaz, ápoló szakos voltam és nem is kollégista. XD (viszont a két szak többé kevésbé hasonlít egymásra, csak nyilván a speciális tárgyak esetében tér el, de pl gyakorlat szempontjából majdhogynem egyezik, talán a szülésznőknek kicsit kevesebb van mint az ápolóknak, viszont a szülésznő hallgatók éjszakázhatnak is, míg az ápolóhallgatók nem)

De, hogy ne legyen totál off a kommentem: a képzés szerintem elég korrekt, az elmélet erős, a gyakorlat attól függ hol töltöd.


Első éven közös óráink vannak mindenkivel, leginkább majd a 4. félévtől (másodév második félév) lesznek "szakosító" tárgyak, amikor már egyre inkább szétválnak az adott szakok, de néha előfordulhatnak még közös előadások. Harmadévtől pedig már abszolút szakbontás van, a negyedév pedig full gyakorlat szinte, elvétve van egy két tárgy a 7. félévben, de az utolsó (8. félév) már orientáció és csak a kórházban vagy, persze korábban is vannak gyakorlatok (nyári, évközi), de ez egy teljes félév kinn terepen.


Vannak húzósabb, nehezebb tárgyak és persze vannak könnyebbek is, nyilván kit mi érdekel inkább.

Akadnak nyilván szívatós tanárok és tantárgyak, ahol tökmindegy mit és mennyit tanultál akkor is meghúznak, dehát mondjon valaki egy olyan fősulit/egyetemet ahol még ilyen nem fordult elő...Természetesen megtalálhatóak ezen "tanárok" ellentétjei is, akik viszont igazi tanárok és igazságosan, a tudás alapján fognak osztályozni és nem az aktuális hangulatuk fogja meghatározni az érdemjegyet és viselkedésüket.

Ez is csak egy átlagos főiskolai kar, semmi extra, abszolút nem teljesíthetetlen, de tanulni kell...sokat...de megintcsak, hol nem? :D


Mindenesetre adnék egy tippet azoknak, akik olvassák ezt és épp pályaválasztás előtt állnak. Csak és kizárólag akkor jelentkezzetek egészségügybe, ha már most tudjátok, hogy igenis ezt akarjátok csinálni és benne szeretnétek dolgozni valamilyen formában, mert ha nem érzitek hivatásotoknak ezt a pályát, de mégis végig akarjátok csinálni (ha mondjuk belekezdtek), akkor tuti, hogy csak szenvedés lesz belőle és elpocsékoltok rá akár éveket is.

De eszem ágában sincs elijeszteni bárkit is ettől, mindössze ezt nem árt észben tartani a jelentkezéskor.


Sok sikert kívánok a felvételihez!

2018. jún. 25. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!