Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan nézik a 36 kreditet?

Hogyan nézik a 36 kreditet?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy nincsen passzív félévem.


1. és 2. félévben szereznem kell legalább 36 kreditet.

3. és 4. félévben szereznem kell legalább 36 kreditet.

... és így tovább.


vagy


1. és 2. félévben szereznem kell legalább 36 kreditet.

2. és 3. félévben szereznem kell legalább 36 kreditet.

3. és 4. félévben szereznem kell legalább 36 kreditet.

... és így tovább.


Tehát tanéveket néznek, vagy szomszédos féléveket?



2017. márc. 19. 07:40
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
Úgy van megfogalmazva, hogy "az egymást követő két aktív félévben", ami szerintem az utóbbit jelenti, azonban ha tavasz+ősz párosban nincsen meg, akkor nem tudom, hogy mi van, mert télen viszont nincs átsorolás. Nyálazd fel az egyetemed HKR-jét, ott valószínűleg pontosan definiálva van, vagy ha nem, akkor keress egy TO-s nénit / tanulmányi ügyekkel foglalkozó HÖK-öst.
2017. márc. 19. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm a választ!
2017. márc. 19. 07:58
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem jó az első válasz.


Mikor kezdtél? Ez is egy fontos kérdés.


Az átsorolás mindig csak nyáron van. Így az utolsó két félév mindig csak az őszi meg tavaszi félév. Tehát, ahogy írtad, az első blokk vagy felső blokk szerint nézik az összkreditet.

2017. márc. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Idén kezdtem szeptemberben. 25 kreditet teljesítettem. most is 25 kreditet vettem fel.
2017. márc. 19. 16:38
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha idén kezdtél, akkor 36 kreditet kell elérned, hogy biztos ne soroljanak át, ha nem éred el a 36 kreditet, akkor se biztos, hogy ársorolnak, mert ha megvannak azok az átlagjaid, indexeid, amik a te TVSZ-edben le van fektetve, még akkor se sorolnak át. De ha eléred a 36 kreditet, akkor nem kell semmilyen indexet számolnod, mert nem sorolnak át. Mindig nyáron nézik és csak a legutolsó két félévet, feltéve, ha mind a kettő aktív volt.A 2x25 kredit, ha meg lesz, az bőven több, mint 36.
2017. márc. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Huu, köszönöm a választ, ez nagyon biztatóan hangzik. Esetleg annyi, hogy "ha eléred a 36 kreditet, akkor nem kell semmilyen indexet számolnod" ez minden suliban állandó? Vagy ezt honnan tudod?
2017. márc. 20. 16:21
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen, a 36 kredit minden egyetemen/főiskolán állandó a 2016. szeptemberében felvettekre nézve. Aztán az indexek, átlagok azok intézményenként változóak lehetnek, ha nincs meg a 36 kredit.
2017. márc. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Oké, ment a plusz. :)
2017. márc. 20. 20:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!