Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Végzősöknél hogyan van a...

Végzősöknél hogyan van a pótvizsga?

Figyelt kérdés

Szóval jövőre leszek végzős, de lejárt addigra a tesiből a felmentésem, középiskolába még nem tesiztem és jövőre se fogok, ennek oka, hogy iszonyatosan kövér vagyok és lusta mozogni. Másból minden oké, ötös tanuló vagyok, csak a mozgás nem jött össze soha.


Szóval jelen állás szerint jövőre pótvizsgázni kellene majd testnevelésből( mert ügye ha nem öltözök át óránként egyes jár, legalábbis nálunk ha jól számolom 180 darab elégtelent jelent egy tanév, mert minden nap van tesi). Ez hogyan valósul meg a gyakorlatba? Addig nem mehetek érettségire amíg nem lettem elégséges tesiből? Vagy végzősöknek áprilisban van a pótvizsga ?


Szégyellem, de nem tudom. Köszi előre is a válaszokat.


2017. márc. 21. 20:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Ezért zárják le áprilisban az osztályzatokat, külön pótvizsgát szerveznek a tizenkettedikeseknek, de szerintem ötös tanulóként, akármennyire pocsék dolog ez a tesi, nem érdemes az évismétlést kockáztatnod csak azért, mert úgy érzed, hogy neked nem kell. Baromi komoly következményei lehetnek a tetteidnek, teszem azt, iksz igazolatlan óra után (és ugye egy héten öt tesi van hivatalosan, az nagyon hamar gyűlik) megvonják a családi pótlékot, fegyelmi tárgyalások jönnek, ja, és talán 120 felett kötelezően évet is kell ismételni, szóval ha minimálisan érdekel a jövőd, két lehetőséget látok;

1. elvonszolod a kövér fenekedet (már bocs :D) a dokihoz, és kérsz felmentést erre az évre is

2. bejársz órára, és utálod, de legalább nem teszi tönkre a világ legegyszerűbb tölteléktárgya az életedet

Bizony, én is utáltam a tesiórakat, pedig se kövér nem vagyok, se a mozgást nem vetem meg, de egyszerűen nem teheted meg, amit meg akarsz, akkor sem, ha szuperzseni vagy, és szinte biztos, hogy a tanárok kimosdatnának.


Ha a pótvizsgát úgy képzeled csak el, hogy azért kell, mert bejársz tesire, de nem fogod kidolgozni a beledet, megnyugtatlak, még a legnagyobb baromállat tesitanárnál is az a hármas, nem fognak megbuktatni tesiből, ha legalább a gyaloglásodat felgyorsítod, amikor futni kéne.

2017. márc. 21. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Egy darab igazolatlanom sincs és csak egyeseket kapnék. Nyugdíjba megy a háziorvosom és aki átvesz Ő nem fog adni felmentést, ismerem.


Pontosítanék, kilencedik osztálytól nem tesizek. Kilencedikbe volt az, hogy fotózgattak osztálytársaim és feltették a netre, hogy ilyen-olyan kövér sz*r meg egyebek, azzal viccelődtek órán, hogy miközben próbálnék futni, felrugdostak, egyik sérülésem is onnét szereztem ami okán kaptam felmentést. Amúgy meg lépcsőn gáncsolnak ki még most is vagy épp a széket húzzák ki alólam. Iskolába senkivel se beszélek, vagyis ha kérdeznek válaszolok, de nem több. Nem nézem le őket csak a második kérdés általában az, hogy " nem zavar, hogy ilyen vagy"... na de nem is ez a lényeg. Jövőre sajna meg fokok bukni tesiből. Majdnem kihagytam, a tesitanár undorodik a kövérektől, szóval nem lenne meg az említett hármas.


Áprilisba lesz a pótvizsga?

2017. márc. 22. 15:37
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Jajistenem, ne haragudj, ha érzékeny pontra tapintottam, ezt nem tudtam. :( Mindenképpen mondd meg az új orvosodnak, vagy keress egy másikat, sírd ki, ne érdekeljen. Nem hiszem, hogy megbuktatnak, ha tesizel, de ha ezt csinálják veled, nem hiszem, hogy érdemes belemenned. Ne félj elmondani a háziorvosodnak, legrosszabb esetben nem olyan empatikus, hogy megértse, azzal se veszítesz semmit.

Az a baj, hogy abban se vagyok biztos, hogy tesiből szoktak-e pótvizsgát szervezni.


Azon nem gondolkoztál, hogy sulit válts? Jól tanulsz, biztos átvesznek valahova, és ne hidd azt, hogy te vagy elrontva, egy normális közösségben ezt nem csinálják!


Minden jót neked, bármi is lesz. <3

2017. márc. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Szakközépbe járok és amit tanulok úgy érzem abban vagyok a legjobb, gyakorlaton tudok teljesen kiteljesedni öröm amit csinálok, nem hiszem, hogy pont most kéne iskolát váltani. Sőt Miskolcon van ugyan ilyen képzés ami ide 3 óra. Inkább megyek fel utolsónak a lépcsőn mint legyek egy teljesen idegen városba kollégista, ahol úgy tudom, hogy szemináriumra is kötelező járni. Nem szeretem a kötöttségeket és a monoton dolgokat, kollégium az lenne. Ezt már általános iskolás koromban tudtam. Sőt még van pár fóbiának titulálható dolog ami pluszba nehezítené a kollégiumi életem. Köszönöm a választ.
2017. márc. 22. 17:37
 5/6 anonim ***** válasza:
Hogyan alakultak a dolgok, kérdező? Kaptál felmentést tesiből utolsó évre?
2021. júl. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Jaja, kaptam, nem volt gond.
2021. szept. 20. 19:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!