Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » OE KVK Villamosmérnök levelező...

Titanopython kérdése:

OE KVK Villamosmérnök levelezőt érdemes másod diplomának bevállalni munka mellett?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Kicsit meredeknek tűnik értelmes villamosmérnöki tudást felszedni teljes munkaidős munka mellett. Szereztem már egy kémia alapdiplomát, ez szerintetek érhet valamit? Nem hiszem, hogy az ott tanult matek (a fizika meg pláne nem) lefedné a kandós követelményt, de egész jó alapom már lenne egyetemi természettudományos tárgyakból. Van valami kémiai követelmény villamosmérnöki képzésben, amit lehet elfogadtathatok előző tanulmányok alapján?

Programozást próbálgattam könyvekből, Stack Overflowról, BME-s programozás alapjai jegyzetből, stb., középiskolai alapjaim nincsenek, elég strukturálatlan ebben a tudásom

Kb mennyire hagyatkozhat egy hallgató autodidakta módszerekre? Fontos a laborgyakorlat és az oktatói tudásátadás?



2017. márc. 24. 12:02
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
*másoddiplomának
2017. márc. 24. 12:04
 2/12 anonim ***** válasza:
9%

Én a helyedben inkább egy Vegyész/vegyészmérnök MSc-t csinálnék, sokkal hasznosabb egy MSc mint 2 BSc.

Amúgy ha mégis villamosmérnök mellett döntenél, akkor pl a matekot (legalábbis 1-2 félévet tuti) el tudnád fogadtatni szerintem, az analízis az mindenhol analízis.

Továbbá az ilyen tölteléktantárgyakat is, pl mikro/makro,vállgazd,jog.

2017. márc. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ui: Bár ha a kereset is fontos tényező, akkor a villamosmérnökkel jobban járnál, még BSc-vel is (sajnos :( ) többet keres mint egy vegyész.

De ha vegyiparban dolgozol jelenleg, mindenképp a vegyész MSc-t ajánlom.

2017. márc. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Vegyész dologgal annyi a bajom, hogy piszok monotonnak és manuálisnak tűnik az egész. Ez alól egyik kivételnek az elméleti kémiát látom, ami puszta akadémia, és, ha nem vagy kiemelkedő, értelmetlen csinálni. A másik meg a folyamatmérnöki, aminek erős gazdasági oldala is van és mocsok száraznak tűnik.

Pusztán praktikus okokból ésszerű lenne a vegymérnöki, de abban nincsen semmi rugalmasság és jó eséllyel utálnám, amit csinálok.

Meg amúgy nem vegyiparban dolgozok, mert diplomás munkát nem találtam (BSc szinten kezdőként van kb 2 az országban).

2017. márc. 24. 14:08
 5/12 anonim ***** válasza:
86%

"az analízis az mindenhol analízis"

Ettől a kijelentéstől szerintem minden villamoskari tanár falra mászna. :D

2017. márc. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Miért, villanykaron máshogy kell deriválni az e^x függvényt vagy máshogy kell inflexiós pontot keresni?
2017. márc. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én mindenképpen ajánlom. A te helyedbe én is lehet, hogy ezt tenném. Hajrá!
2017. márc. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ennyi az analízis? :)
2017. márc. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szerintem a vegyész mérnökök fizetése / elhelyezkedési lehetőségei nem túl jók a villamosmérnökhöz képest, szóval azt hanyagolnám én is. (Gyakori kérdéseken elég sok negatívot olvastam erről. Aztán lehet, hogy tévedek. Nem vagyok tévedhetetlen).


Mindent meg lehet csinálni ez teljes mértékben csak rajtad áll. Egyszerű az nem lesz, az egyszer biztos. De esetleg motiváljon az, hogy egy ilyen végzettség a legversenyképesebbek között van jelenleg hazánkban.

Én a helyedbe az elején a kifejezetten buktató tantárgyakból kérnék Zh/Vizsga felkészítést is. (Rengetegen ebből élnek az egyetemeken, ha jó helyre mész, kb évekre visszamenőleg leadják a típus feladatokat).


Akármelyik mérnök szakról van szó, az első pár félév a kritikus. Ha addig bentmaradsz és teljesítessz, akkor előbb utóbb már befejezed.

2017. márc. 25. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Estádio de Felchút ***** válasza:

Hogyne lenne érdemes. A villamosmérnök igazi "hardcore" diploma, minden értelemben: baromi nehéz, de nagyon jól hasznosítható és keresett tudást kapsz.

Mindenképpen próbáld meg, de arra készülj, hogy villanykaron a s*ggből szájba az napi rutinnak számít.

2017. márc. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!