Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Angol középfokú nyelvvizsgára...

Angol középfokú nyelvvizsgára mennyi idő alatt lehet felkészülni kb. nulla tudással? Pesten melyik nyelviskolákba érdemes menni? El lehet végezni a nyelv tanfolyamot egyetem mellett?

Figyelt kérdés
2011. máj. 20. 09:47
 1/2 anonim válasza:
100%

Ha van érzéked hozzá és jó módszerrel tanulod, akkor nem túl sok, bár ez mindenkinél más és más. Egy-két tipp:

tanulj idiómákat mert az angolok ezt használják (idiómaszótár), sokkal egyszerűbb ezt tanulni, mintha bonyolult nyelvtant és szabályokat tanulnál. Hallgass sok angol nyelvű rappet, nézz angol nyelvű filmeket. Nézz meg egyet angolul felirattal, utána magyar szinkronnal, majd nézd meg angolul felirat nélkül. Ajánlani tudom a TOP GEAR című sorozatot(érthetően beszélnek és sok mindenről). Ha ezt végignézed (14 évad), fogsz tudni beszélni is. Mellette gyakorolj olyan emberrel aki perfekt angolból, és próbáljatok beszélgetni angolul. Ez fejleszti az "angol gondolkodásodat". Asszem ennyi. Ja így az írásos dolgok még nem fognak úgy menni, ez csak arra jó, h viszonylag gyorsan meg tanulj angolul szóban kommunikálni.


Pesti nyelvsulit nem tudom, Nyíregyen lakom. :D


A nyelvtanfolyamot természetesen el végezheted egyetem mellett.

2011. máj. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi
2011. máj. 20. 23:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!