Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Átlehet kerülni az adott...

Átlehet kerülni az adott esetben államilag támogatott nappali tagozatról szintén állami levelezősre felsőoktatásban?

Figyelt kérdés

Kicsit bonyolult lesz...

Szóval az a helyzet, hogy valószínűleg bekerülnék államilag finanszírozott képzésre gazdálkodási és menedzsmentre. A szakokat idén úgy hirdették meg, hogy a PSZK indít államis nappali és önköltséges levelező képzést, a GKZ viszon indít levelező államit is.


Mivel pesti vagyok, nem szívesen mennék levelezőre GKZ karára, és szeptembertől el is tudnám kezdeni a gazdment nappalin a PSZK-n, viszont idővel, 2 vagy 1 félév után mindenképpen át kellene mennem levelezőre.


A kérdésem az, hogy ha esetlegesen a PSZK nappali képzését kezdem el államin, van e lehetőség átmenni majd PSZK levelező szintán államilag támogatott képzésre úgy, hogy abban az évben amikor én kezdem, nem indítanak majd államis levelezőt.


2017. márc. 26. 18:25
 1/1 anonim ***** válasza:

Amennyire tudom a nappali és levelezős képzés két külön dolog, nem nagyon lehet átjárkálni. Főleg nem, ha nem is indul olyan képzés (levelezős állami). Vagy vársz egy évet és megnézed indul-e állami levelezős következő évben, vagy az önköltségesre mész már most (levelezőn).

Annyit tudsz, hogy a sulit kérdezed meg konkrétan, hogy ilyen és ilyen helyzetben vagy, mit tanácsolnak.

A nappali és levelezős képzés két külön munkarend, valószínűleg iskolája válogatja, hogy át lehet-e kerülni és milyen feltételekkel.

2017. márc. 27. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!