Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Magyarországon miért a lexikál...

Magyarországon miért a lexikális tudás a fontos?

Figyelt kérdés

Olyanokat tanítanak a suliban, ami teljesen felesleges. Egyetlen egy érvet hallottam amellett, hogy mindent meg kell tanulni, hogy legyen miről beszélgetni új társaságban. Ennyi. De ha nem ilyeneket tanítanának, akkor ez se lenne érv.

Más országokban például kísérletezésekből áll egy kémia óra, itthon meg csak magolni lehet a betűkből és számokból álló nem is tudom micsodákat aztán reménykedni hogy nem bukunk meg.


Most komolyan, nem lenne sokkal egyszerűbb, ha gyakorlatias oktatás lenne és nem az a sok baromság, amit el is felejt mindenki, miután megírja a dolgozatot?


Csomó ember lelkibeteg mert nem tudja felidézni, milyen fa....sságokat adtak le szárazon töriből, mert ez másoknak elvárás.


2017. márc. 27. 19:14
1 2
 11/12 Nememem válasza:
Talán azért, hogy elfelejtsd, amit tudhatnál, így birka legyél és könnyebben irányítható. Ne szeress tanulni, s nehogy megpróbálj kitörni, mert az nem áll az állam, a hatalom érdekében, ugyebár. 26/L
2017. ápr. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Én nem szeretem a kormányt se meg az oktatáspolitikáját se, de mivel diszkalkúliás vagyok, azt gondolom fontosabb a lexikális tudás mint holmi logikus gondolkodás
2023. aug. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!