Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nyelvtanulás egyetem előtt,...

Nyelvtanulás egyetem előtt, lehetséges?

Figyelt kérdés
Egyetemre készülök hamarosan. Viszont eddig középiskolában németet tanultam de nagy sikereket nem értem el benne, megértetni meg tudom magam de semmi több. Ezért nyáron szeretnék elmenni angol nyelvi előkészítő tanfolyamra, és eljutni angolból az alapszintig, persze ha lehetséges tovább is.. Viszont a szak amire szeretnék menni nézegettem a tantárgyait és első félébe már lesz "Gazdasági és üzleti szaknyelv l." és az lenne a kérdésem, hogy középfokú nyelvtudás nélkül mennyire lehet teljesíteni ezt a tantárgyat, lehetséges vagy szinte lehetetlen?
2017. márc. 28. 21:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha ez nyelvi tárgy, akkor megteheted, hogy nem veszed fel első félévben, csak később, ha már stabilabb lesz a nyelvtudásod. Persze azért nézd meg a ráépüléseket, nem ám emiatt szívsz később!
2017. márc. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Megmondom őszintén nem vagyok nagyon jártas ebben. A Pannon egyetemről van szó ott is a pénzügy és számviteli szakról. Ezt a táblázatot nézegettem: [link]

És ott első félévhez sorolja. Ha esetleg még is fel kell vennem első félévbe alapszintű nyelvtudással nagyon gáz megcsinálni vagy meglehet?

2017. márc. 28. 21:53
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Hogy mennyire gáz megcsinálni azt nem tudom, de szerintem alapszinttel nagyon (és ez alatt tényleg azt értsd, hogy nagyon) necces. Linkelem a tárgyak egymásra épülését az adott szakon, bal alul vannak a színkódok jelentése:

[link]


Ebből az látszik, hogy ha első félévben nem veszed fel, akkor második félévben biztos nem tudod megcsinálni a ráépülő II tárgyat illetve a szaknyelvi záróvizsgát, aminek következtében a harmadik és negyedik félévben sem tudod felvenni a tárgyakat. Viszont ha csak 3. félévben vennéd fel mondjuk a tárgyakat (mert pl nincs keresztfélév), akkor is be tudnád fejezni ezeket a 6. félévben, így nem csúsznál még a tanulmányaiddal.

De amúgy az a baj, hogy ha csak nyáron kezdenél el angolul tanulni, akkor is kérdéses mennyire jutsz el egyáltalán alapszintre.

Nagyon sokat kell majd küzdened, de hát ehhez a szakhoz amúgy is kell majd a nyelv, szóval csak profitálni fogsz belőle. Ha kitartónak érzed magad, próbáld meg, én pedig csak sok szerencsét tudok kívánni neked.

2017. márc. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Találtam még neked egy általános tájékoztatót a Pannon Nyelvoktatási Központ honlapjáról:

[link]

2017. márc. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. Megnéztem az oldalt amit küldtél nagyjából ki is töltögettem tesztként viszont harmadik félévbe próbáltam felvenni az első szaknyelvet de akkor is kéri hozzá előfeltételként a gazdasági szaknyelvi záróvizsgát. Mert ugye az első félévbe nem venném fel csak a harmadikba akkor.
2017. márc. 28. 22:09
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Értem én, viszont akkor is megoldható még a dolog (főleg, ha keresztfélév is van belőle).

Például Gazdasági és üzleti szaknyelv I tárgyat felveszed harmadik félévben, ráépülő II tárgyat és záróvizsgát a negyedikben, A gazdaságtan alapjai I az ötödik félévben, a II tárgyat hatodikban és máris nem csúsztál ezekkel.

2017. márc. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Most már értem. Csak nekem ez a targygraf oldal nem engedélyezte, hogy harmadik félévbe felvegyem az idegen nyelvet. Viszont ha a harmadik félévbe veszem fel akkor egyel több tárgyat kell felvennem, hogy meglegyen a kreditem vagy alapból az első félévbe kevesebb kreditről indulok mivel nem veszem fel a szaknyelvet és csak a harmadik félévbe szerzem azt meg, vagy pontosan, hogy van?
2017. márc. 29. 17:49
 8/13 anonim ***** válasza:
Alapből kevesebb kreditet vennél fel az első félévben (és ugye a másodikban is), viszont így tudsz azzal játszani, hogy a szabadon választható tárgyak közül megcsinálsz első félévben 1-2-t, így a későbbi félévekben az már nem kell és koncentrálhatsz csak a többi tárgyra.
2017. márc. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tájékoztatást akkor nagyjából már mindent érte, én eddig azt hittem, hogy amit ki írtak erre a táblázatra [link]

Azokat kötelező is felvenni, nem tudtam, hogy te választod ki, hogy melyiket mikor veszed fel.


Esetleg ha még valakinek van véleménye erről, netalántán személyes tapasztalata és leírná azt megköszönném.

2017. márc. 29. 17:58
 10/13 anonim ***** válasza:
Ez csak egy mintatanterv, ami alapján célszerű haladni, de ettől el lehet térni.
2017. márc. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!