Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha elmegyek Erősvillamosságú...

Jasdik kérdése:

Ha elmegyek Erősvillamosságú elektrotechnikusnak utána mehetek még auto szerelönek?

Figyelt kérdés
Most fogokelmenni Erősáramu elektrotechnikus szakra a bláthyba(miskolc) ugye érettségi után még 2 év, de utána ha azt a 2 évet kijártem, mehetek auto szerelö képzésre?És a 2 év szakma után valami felsö oktatást ajánlotok vagy nincs értelme?

2017. ápr. 1. 10:04
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Hogyne mehetnél? Bár egy villamosmérnöki diplomával nagyságrendekkel könnyebben tudnál érvényesülni, ha van affinitásod a téma iránt.
2017. ápr. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Persze hogy mehetsz, bár sztem felesleges mindkettőt elvégezni. Én is a villamosmérnöki szakot ajánlanám, feltéve ha van elég szorgalmad hozzá
2017. ápr. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Matekbol nem vagyok valami jo, kell hozzá matek?Fizikábol 5 vagyok..
2017. ápr. 1. 20:21
 4/23 anonim ***** válasza:
Deriválás, integrálás, komplex számok... De ha a fizika megy, simán meg tudod tanulni a matekot is. Miskolcon ráadásul nagyon jó felzárkóztató előadások, mentor programok vannak hozzá az egyetemen.
2017. ápr. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Mindenképpen érdemes 2 szakmát tanulni, az se baj, ha a kettő nem teljesen függ pont össze, mert én azt mondom 2 külön dologgal többre megy az ember mintha valamit teljes egészében tudna. Az én esetembe például: számítógép-szerelő, -karbantartó, ezt követően szobafestő :)
2017. ápr. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Igen kell hozzá matek, de nem olyan vészes. Ha leulsz és megtanulod, akkor nem vészes, viszont sokat kell számolni
2017. ápr. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 T. H. Cromwell válasza:

„Kell hozzá matek, de nem olyan vésze” :D Na ezen, jót röhögtem.

Kedves kérdező, ha érdekel a villamosmérnök szakirány, akkor érdemes bevállalni, a matek még akkor is igen nehéz, ha középiskolában kitűnő voltál. De ha ez a szakirány érdekel, akkor megéri szenvedni érte. Szerintem két ilyen kölünböző szakirányt, mint az autószerelő és elektrotechnikus, felesleges elvégezni, válassz egyet és azzal foglalkozz. Ha az autószerelő szakma érdekel, érettségi után kezd el azt, ha a villamosság tan vonz jobban, menj egyetemre, ne elektrotechnikusnak. Ha kevés a pontod, az egyetemhez, elvégezheted az elektrotechnikusképzést és vállalkozhatsz vele, közben tovább képezheted magad, sok lehetőséged van, csak válassz egy szakirányt és azzal foglalkozz.


Ez a „tanulj ki minél több dolgot, tök mindegy miaz” teljesen felesleges felfogás. Egyetem után se a diploma fogja a jól kereső állásokat hozni, hanem a szakirányod és a plusz beleölt munka, ami minél több annál jobb. Ezért jó, ha olyan dolgot választasz, ami érdekel is, mert így nem sajnálod majd a tanulásra fordítani a szabad idődet, új dolgokat megtanulni magadtól.

2017. ápr. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
hatos vagyok, vilalmosmérnöknek tanulok. Azért mondtam, hogy nem vészes a matek, mert embere válogatja. Én erős gimnáziumba jártam, sok matekot tanultam, és így az egyetemi matek nem tűnt akkora nagy szintlépésnek. Azokna, akik technikumból, középiskolából jöttek, nyilván nem ment annyira, mint nekem. De az egyetemi matek is csak olyan, hogy le kell ülni és meg kell tanulni. Nem OKTV meg versenyeken elért 1. helyezések kellenek hozzá, csak egy kis rálátás a matekra aztán nagyon sok szorgalom, gyakorlás.
2017. ápr. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
És érettségivel, és szakmával mennyit keres?Érdemes nem főiskolára, hanem érettségi után 2 évre elmenni?
2017. ápr. 3. 18:21
 10/23 anonim ***** válasza:
Érdemes
2017. ápr. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!