Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Középiskolai vagy egyetemes...

Középiskolai vagy egyetemes éveidet szeretted jobban?

Figyelt kérdés

Főleg az indoklás része érdekelne. :)

Egy viszonylag erős (30-35. legjobb az országban tanításilag), jó közösségű gimibe járok, szóval nincs rá panasz:). Szimplán csak érdekel milyen lesz az egyetem, miben másabb, jobb/rosszabb. Jövőre fogok érettségizni (hogy hová azt pontosan még nem tudom, de valami humán/bölcsészkar-jellegűre).

Kor/Nem vagy, hogy hova jártatok egyetemre, ha odaírjátok, megköszönöm:)

Megy a pacsi;)


2017. ápr. 11. 15:42
 1/5 anonim válasza:

Egyetem ill főiskola. Sokkal önállóbb lehet az ember. Lazább mint a középsuli. Sokkal nagyobb mennyiségű anyagot kell megtanulni de szerintem pont ez jó mert összefüggésben látható a tanulnivaló. Olyan voltam mint a szivacs, szívtam magamba a tudást mert érdekelt amit tanultam ugye. Közgáz +info

35L

2017. ápr. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
9%

Ha jó tanuló vagy, akkor ne vesztegesd el bölcsészkaron, ha dolgozni is akarsz.

Nekem a gimi jobb volt, nagyon jó osztályközösségünk volt, összetartottunk. Szintén nagyon erős gimnázium, de emberséges tanárokkal. Egyetemen bekerültem egy sznob közösségbe, akik szinte magukkal se álltak szóba annyira beképzeltek voltak, így ott nem éreztem jól magam.(orvosi)

2017. ápr. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
30 év felett kezdtem azt az életet élni, amire mindig is vágytam. A többit csak túléltem. N33
2017. ápr. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Az egyetem sokkal jobb, mert azt tanulod ami érdekel. Én fizikára mentem és ég és föld a kettő színvonala. A gimiben kb. semmi fizikát nem tanítanak, se matekot, erre hamar rájöttem, de erre szinte bármilyen szakon rájössz. Ha a helyedben lennék viszont nem bölcsészeten gondolkoznék, hanem valami reálabb szakon. (nem kell mérnöki vagy ilyesmi legyen, de valami amivel jobban eltudsz helyezkedni)

F/22

2017. ápr. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az egyetem összehasonlíthatatlanul jobb időszak volt, mint a középiskola. Csak az engem érdeklő dolgokkal kellett foglalkoznom, saját időbeosztásomnak, tempómnak megfelelően és sokkal elmélyültebben. ELTE TTK, majd SZIE MKK.
2017. ápr. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!