Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan működnek manapság az...

Hogyan működnek manapság az egyetemi kollégiumok?

Figyelt kérdés

Van ott is porta, mikor lehet kimenni? Mehetnek be "idegenek" ( pl akik az én barátaim) stb..

Örülnék ha mesélnétek nekem erről, idén kezdem az egyetemet és nem tudom hogy mennyire lenne nekem való a kollégium.


2017. ápr. 16. 13:17
 1/6 anonim ***** válasza:
83%
Akkor mész ki, amikor akarsz, de azt megszabhatják, hogy mondjuk éjszaka 2 és 6 között nem jöhet be vendég. Ha korábban jön, ott aludhat, ha a szobatársaid beleegyeznek, de lehet, hogy az éjszaka közepén nincs vendégfogadás. Kolinként változó, de egy átlag egyetemi koliba azt viszel be akit akarsz, de tiéd a felelősség, ha mondjuk tönkretesznek valamit.
2017. ápr. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
67%
Kb leírta az első. Nálunk pl bárki aki nem kolis, annak le kell adnia valamilyen okmányt a portán, majd felveheti ha elmegy.Nálunk pl campusos bulik esetében megengedik a nem kolisoknak is az ottalvást.
2017. ápr. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Vendég nálunk ott aludhat, de ha csak a szobatársaid aláírnak egy papírt hogy beleegyeznek, de egy héten max talán 3x.

11 után csak mágneskártyával lehet belépni, tehát idegeneknek nincs ki be járkálás, véletlenül sem. De ettől függetlenül te, vagy ha veled vannak a vendégeid, akkor egész este ki be lépkedhettek.

Viszont ha a vendég 11 után lép be, ha csak 10 percre is, akkor ki kell perkálnia az árat amit egy ott alvásért kéne. Vagyis ja, a vendégeid csak akkor aludhatnak ott, ha fizetnek. Nyilván, mivel használják ők is a villanyt, vizet.

Nálunk minden belépéskor igazolni kell hogy kolis vagy, tehát idegen tényleg nem mehet be, le kell adnia valamilyen hivatalos okmányt, pl személyi. Csak távozáskor kaphatja vissza, így nincs esély kijátszani azt, hogy napközben jön vendéged, de ott alszik, és így nem kell fizetnie az éjszakáért.

2017. ápr. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
És ha nem akartok ott aludni pár napig? És mondjuk a kijárkálás hogy megy? Éjjel is kilehet? Vagy ha esetleg éjjel érsz vissza?
2017. ápr. 16. 19:05
 5/6 anonim ***** válasza:

Akkor méssz ki amikor akarsz és fordítva. A kutya nem foglalkozik veled, hogy ott vagy-e.. Nem középsulis koli :)

Egyetlen dolog, hogy szoktak lenni szobaellenőrzések (tisztasági szempontból) és ha nincsenek megelégedve, akkor kitakarítattják pénzért.Ez az ellenőrzés lehet random illetve előre bejelentett is.

2017. ápr. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hármas vagyok, írtam hogy egész este kibe lépkedhetsz, a kutyát nem érdekli. :D

Ahogy azt sem hogy mikor vagy ott és mikor nem, amíg fizeted. :D én van hogy egy hétből csak két napot alszok ott. De senki nem érdekel. Ha van is ellenőrzés, a tisztaságot nézik, de ez ritka. Felnőtt ember vagy, elmúltál 18, a kutya se fog szabályozni téged, azt csinálsz amit akarsz és odamész ahova akarsz. :D

2017. ápr. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!