Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nemsokára gimibe megyek. Tanács?

Nemsokára gimibe megyek. Tanács?

Figyelt kérdés

Nemsokára itt az év vége,és már előre félek.Elég visszahúzódó vagyok és nehéz velem társalogni(ha idegen az illető).Szóval nagyon nehezen illeszkedem be.Előkészítőkre is jártam,direkt csoportosra,hogy hátha tudok ,,gyakorolni'',de nem jött össze.Én lettem a csendes,hátul ülő fura szerzet.Senki sem beszélt velem.

Egyszer mikor mentem be az iskolába megálltam megnézni az időt.Mellettem állt az egyik lány(egy előkészítőre jártam vele),felém fordult és rám mosolygott,és :

-Mehetünk az órára ?

Én meg csak álltam előtte lefagyva,hogy mit is mondjak,egyáltalán nekem szólt-e.Végül csak egy furcsa bólintásra tellett.Ennyi volt az ottani társasági életem fél év alatt.

Táborokba sem járok emiatt.

Ha belépek valami új helyre egyből elönt valami kellemetlen érzés és olyan üresnek érzem magam közben.Teljesen másnak érzem magam.Megváltozik a viselkedésem az egész személyiségem(vagyis inkább kicserélődik).

Szóval elég fura vagyok,ha idegen környezetbe kerülök.

Unokatesómat és a szüleit már több éve ismerem.Sokat voltam náluk,és mégsem merek velük rendesen beszélni.


A gimiben is ez lesz,és félek,hogy mire meg mernék szólalni,addigra már mindenki megbarátkozott mindenkivel és engem meg ki fognak hagyni.Egyszóval magányos leszek.Táborokban is mindig ez volt.

Mindig azt hitték hogy valami elmebeteg vagyok,mert egyfolytában egyedül ültem és bámultam a többieket.

Egyszer-egyszer odajött valaki megnézni,hogy élek-e még,vagy szimplán unalomból jött oda.

A tanárok(pl.előkészítőn),is mindig kérdezték,hogy minden rendben-e,jól vagyok-e,tudnak-e valamiben segíteni.

Ha kérdeztek,akkor is inkább rávágtam,hogy nem tudom,pedig tudtam,csak nem akartam mondani.

Mindig féltem,hogy rosszat mondok és kinevetnek.


Hogy tudnék rendesen beilleszkedni ?Egyáltalán,hogy megy az első nap általában egy gimiben ?

Hogyan tudnék kinyögni pár rendes szót ?

Ez már lehet,hogy szociális fóbia ,vagy egyszerűen ilyen vagyok ?

Ti nem tartanátok furának elsőre ?Első benyomás kb.mi lenne ?

Túl izgulom az egészet igaz ?


14l



2017. ápr. 18. 15:32
 1/4 Mesicicus válasza:

Melyik gimibe mész? Egyébként én is ilyen vagyok csak talán kicsit bátrabb. Ha mondjuk kitalálnál pár szituációt és azt is hogy olyankor mit mondj másoknak akkor arra később is emlékeznél és tudnál egyszerű kérdésekre válaszolni, röviden találj ki néhány alap kérdést amiket úgyis megkérdeznek és azokra a válaszokat. Ha pedig az eleje simán megy te is bátrabb leszel és jobban fog menni a beszélgetés. :D

Egyébként nem hiszem, hogy valami fóbiád lenne csak az olyan emberek előtt nyílsz meg akik érdemesek is rá.

2017. ápr. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ne félj, vannak rajtad kívül még introvertált emberkék. :) Biztos találsz majd barátot, ha nem is első nap. Ha nem mondasz hülyeséget, csak keveset beszélsz, nem fognak furának tartani. Tényleg, melyik suliba mész? Bp?
2017. ápr. 19. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Szeged és a Deák Ferenc gimnáziumba vettek fel :)
2017. ápr. 20. 14:18
 4/4 anonim ***** válasza:

Ahogy látom ez nem olyan régi kérdés, szóval válaszolok. :D

Nem hinném, hogy fóbia, vannak ilyen emberek. Én is ilyen vagyok. És igaz még csak 7.-es leszek, de már eldöntöttem, hogy ha 9.-es leszek, akkor ugyanilyen visszahúzódó emberet fogok keresni. Ennek annyi az oka, hogy szerintem egy ilyen ember csak normális lehet, nem úgy mint pár osztálytársam, akik kicsit sem visszahúódók. Meg persze lenne egy közös tulajdonságunk, és ha sikerülne összebarátkozni vele az nem csak nekem hanem neki is jó lenne. Úgyhogy szerintem te is ezt tedd. Menj oda hozzá, és esetleg kérdezz az órarendről, beszéljetek róla, hogy mi nem tetszik rajta meg ilyenek.

2017. aug. 7. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!