Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért van az, hogy az általáno...

Miért van az, hogy az általános iskolás biológiát nem találom annyira érdekesnek, viszont ha megnézem mit tanul egy gimnazista akkor elájulok szinte hogy milyen érdekes dolgokat tanulnak pl: sejtbiológia (persze alapszinten), ökológia stb?

Figyelt kérdés
Jó ez egy fura kérdés,de tényleg így van 7.-es gyerek vagyok és amint mondtam amit tanulunk bioszból azt nem találom olyan érdekesnek de viszont amit gimibe tanulnak azt érdekesnek találom pedig az is ugyanúgy biológia csak magasabb szinten

2017. ápr. 19. 20:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Azért, mert az általános iskolai bioszt mindenki tudja szerintem, nagyon alap dolgok. Nem voltam olyan rég hetedikes, engem is untatott. :)
2017. ápr. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én a növénytant mindig utáltam, az embertant imádtam. Biosz és biosz között is van különbség.
2017. ápr. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%

Nem tudom mennyire érdekel az embertan, de nyolcadikban csak azt fogod tanulni. Ott már vannak érdekesebb dolgok, olyanok amikről nem is biztos hogy hallottál (pl. keringés, idegrendszer, szaporodás stb.).

Hetedikben mivel akkor kezdik tanulni a biológiát a legalapabb dolgokat tanítják, pl. a rendszerezés.


Remélem segítettem!

2017. ápr. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!