Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért nem állítják vissza a...

Miért nem állítják vissza a testi fenyítést az iskolákban? én 16 éves diák vagyok, most elsős gimnazista és elegem van az osztályból.

Figyelt kérdés

cigiznek, isznak, hánynak és kinéznek amiért én nem. ráadásul össze vissza dugtak a gólyatáborban és a tanár LESZARJA. Szerinte ha lenne egy olyan valaki aki elverné őket ha valami ilyet vagy más milyet csinálnak akkor nem lenne ilyen gond. a nagypapámat is elverték annak idején és már volt akkor minden és volt tisztelet meg egymással is normálisak voltak. Engem 12 évesen apám elvert szíjjal amikor elloptam egy csokit egyik barátom buzdítására. Napokig nem tudtam leülni és hetekig éreztem és még ki is maradtam egy napot az iskolából, de SOHA TÖBBÉ NEM LOPTAM.


Vagy lehet hogy velem van a gond? És rosszul gondlkozom? Csak próbálok felnőtt lenni.


Ui: Azért vagyok elsős 16 évesen mert oviban vissza maradtam egy évet és kint voltam egy másokat angliában.


16f


2016. ápr. 1. 19:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%

Az, hogy neked verés kellett ahhoz, amit a legtöbben verés nélkül is elérnek, nem indokolja, hogy feljogosítsunk másokat erre.


Engem ütött meg tanár az egész osztály előtt, pusztán egy helyesírási hiba miatt, pedig erre már rég nem lett volna joga. Mégis mi lenne, ha még jogot is adnánk?


Én tanár vagyok, és el nem tudom képzelni, hogy megüssek egy diákot, pedig nagyon kemény helyen dolgozom. Mégis mire volna jó? Hogy levezessem a feszültséget? Nem erről szól a nevelés.

2016. ápr. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

"Az, hogy neked verés kellett ahhoz, amit a legtöbben verés nélkül is elérnek, nem indokolja, hogy feljogosítsunk másokat erre. "


Nem kellett, de apám nem akart kockáztatni és így biztosra ment. és sztem jól tette. amúgy ha tanár vagy akkor tudnod kéne hogy mi megy a sulikban....

2016. ápr. 1. 20:08
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, nagyon jól tudom, mi megy az iskolákban. Most ki akarsz oktatni?

De azt még jobban tudom, mi a hatékony nevelés, mert nekem ez a szakmám, csak a jelenlegi rendszerben szűkösek a lehetőségek, de nem a testi fenyítés felé kell bővíteni.


Egyébként ha Te is tagadod, hogy szükséged volt a verésre, akkor minek hoztad fel példának, és minek terjesztenéd a módszert?

2016. ápr. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Szerintem ez sokkal jobb volt és gyorsabb. Nem voltam szobafogságban és soha többé nem került elő ez a téma és megtanultam a leckét egy éltre. szerintem jó módszer volt. de nem volt muszáj, máshogy is lehetett volna, de sztem nem biztos hogy hatott volna és ez pedig mindenkinél hat! az fix!
2016. ápr. 1. 20:24
 5/12 anonim ***** válasza:
80%

Van valami statisztikád esetleg arról, hogy ez a módszer 100%-osan hat? Nem hiszem.

De teljesen mindegy, mit írok, neked már biztos válaszod van mindenre, bár rejtély, honnan veszed ezeket a dolgokat.

2016. ápr. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ezt hívják vitának. Én is leírom meg te is a véleményed és megvitatjuk . . . -.-
2016. ápr. 1. 20:40
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

" Van valami statisztikád esetleg arról, hogy ez a módszer 100%-osan hat? Nem hiszem. "


[link]

2016. ápr. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
100%

Kutatások támasztják alá, hogy jellemzően az olyan emberek lesznek depressziósok, drogosok, gyógyszerfüggők, esetleg öngyilkosok, akiket otthon vertek.


Ülj szépen előre és a tanárral foglalkozz, ne a többiekkel. Vagy lehet jobb iskolába jelentkezni, ha meg nem bírod a fiatalokat akkor esti tagozatra.

2016. ápr. 2. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
83%
Szerintem nem lenne hatásos a testi fenyítés. Gondolj bele...szerinted nem ütnének vissza a tanárnak? Amilyen sokat képzelnek magukról ezek a taknyosorrúak simán kinézem belőlük. Szerintem szarjál rájuk gondolj arra hogy te majd normálisan le tudsz érettségizni meg tovább tudsz tanulni és lesz egy normális munkahelyed ők meg mehetnek a süllyesztőbe. Eszdbe se jusson követni a példájukat azért mert kinéznek...gondolj arra hogy ebben a 4 vagy 5 évben amíg gimis vagy itt alapozod meg a jövődet. Engem is kinéztek az osztályból meg szivattak amiért más voltam de nem érdekelt mert tudtam hogy majd az élettől visszakapják. Meg is lehet nézni én egyetemista lettem azok akik piszkáltak pultoslányként végezték meg árufeltöltőként. Mellesleg ebben tényleg igazad van hogy szigorítani kéne mert egyszerűen undorító amit ezek a csitrik művelnek. Sajnálom azért a tanárokat is mert nem lehet egyszerű nekik. Nem tudom te hogy vagy vele de szerintem ez már jobb nem lesz csak rosszabb.
2016. ápr. 3. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
26%

Igazat adok a kérdezőnek. Vissza kéne vezetne a testi fenyítést. Annak idején még a szocializmusban nagyon helyesen alkalmazták ezt.

Csak ugye jött a rendszerváltás, azóta folyamatosan szétverik az egész oktatási rendszert.

A nép meg teljesen elpuhányodott, főleg ebben az undorító kapitalizmusban...

2016. ápr. 10. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!