Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyha oda van irva egy...

Hogyha oda van irva egy szakhoz hogy magyarbol toribol meg matekbol lehet valasztani de nekem angol lett jo. Akkor azt be se szamitjak? Ha mondjuk abbol van emeltem es abbol megvan a plusz 50 pontom es mondjuk az angol kozepet duplazom?

Figyelt kérdés

2017. ápr. 20. 09:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ebben az esetben nem kapod meg az emeltre a plusz 50 pontot - legfeljebb a 28 nyelvvizsgapontot, illetve ha hozott pontokat is figyelembe vesznek, akkor az érettségi átlagba beszámítják, de duplázásnál egyáltalán nem veszik figyelembe.
2017. ápr. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Sosem értettem, milyen alapon gondolja bárki, hogy beszámítanak egy olyan tárgyat, ami nem szerepel a szak által közzétett követelményekben.
2017. ápr. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Dehogy számítják be. Azért azok a felvételi követelmények, mert nem az angolodra, hanem a töridre kíváncsiak. Az emeltért se kapod meg az 50 pontot. Érettségi átlagodba beleszámíthat, de több értelme lett volna egy középnek.
2017. ápr. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!