Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit gondoltok a Pannon Egyetem...

Mit gondoltok a Pannon Egyetem emberi erőforrások szakáról?

Figyelt kérdés
Aki oda jár vagy járt az tudna esetleg mesélni róla, hogy milyen? Mennyire nehéz a matek? Milyenek a tanárok? Van-e értelme elvégezni ezt a szakot?
2017. ápr. 24. 14:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanazok a matekos tárgyak vannak minden GTK-s szaknál, de az alapozó tárgyak után itt már nem igen van. Amik vannak azért kissé húzósak (nekem az volt legalábbis, de én sose voltam olyan belőle), viszont nincs sok ilyen tárgy szerencsére. A tanárok elég változók. Összességében segítőkészek, nincs komolyabb probléma, viszont vannak akik elég unalmas/monoton módon tartanak órát, habár gondolom ez azért elég általános probléma. Néhány szivatós tárgy van a matekosokon kívül is, de azért nem vészes. Valami konkrétabb kérdésed van esetleg? :D Mert így nem tudom mit írjak. :) Most végzek majd nyáron, szóval sokat arról nem tudok mennyire éri meg. Szerencsém volt, mert felvettek HR gyakornoknak még nyáron és most félállásban már dolgoztam, majd a diploma után dolgozhatok ott már főállásban. Nekem eddig úgy fest megérte, de általánosságban nem tudok erről nyilatkozni. :/
2017. ápr. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a választ:) esetleg a sulis hangulatól tudnál mesélni egy kicsit? mennyire lehet beilleszkedni?
2017. ápr. 24. 17:06
 3/4 A kérdező kommentje:
jajj még egy. milyen az egyetemen a nyelvoktatás? te miből nyelvvizsgáztál?
2017. ápr. 24. 17:09
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Az elején fura volt, mivel az előadásokon nagyon sokan vannak első évben, a gyakorlatokon meg keverednek a szakok, úgyhogy folyton más emberekkel vannak közös órák. Viszont a kimondottan HR-es órák már jobbak, kisebbek a csoportok meg legalább ismerősebbek az arcok. :) Sok a csoportmunka, úgyhogy könnyű beilleszkedni és haverkodni, kolisként még egyszerűbb. De mondjuk indult egy mentor program is ami sokat segít és HR-hez közel áll, azt ajánlom hogy ha ide jössz próbáld ki. :) Van lehetőség csatlakozni HÖKhöz, hallgatói szervezetekhez, stb. de pl. ami éppen aktuális most az a VEN szervezése, de más rendezvények kapcsán is jól lehet ismerkedni. A hangulat változó, van amikor szigor van és/vagy unalom, de vannak nagyon jó hangulatú órák, amúgy meg a szemeszter elején még nagyobb a pörgés, sok a hallgató a szünetekben, de idővel inkább nyugisabb a hangulat az órák között. Ez elég változó azért :D


2 szemeszter szaknyelv (angol vagy német) kötelező, hacsak nincs szakmai közép vagy felsőfokú nyelvvizsgád. Nekem sima közép angol volt, szóval jártam erre. Jó volt az oktatás színvonala, sokat tanultam belőle. Utána volt a gazdtan I és II, ezek is kötelezőek voltak angolul vagy németül. Alap gazdasági dolgokat tanítottak itt, vagyis olyasmi volt mint egy alapozó tárgy csak angolul. Idén viszont már nem kötelező, de másik néven továbbra is van. 6 kreditet idegen nyelven kell teljesíteni (ha egy óra heti 1*90 perc akkor akkor 3 kreditet ér vagyis 2 lyen tárgyat kell angolul/németül megcsinálni, vagy ha heti 2*90 perces akkor 6kredit, vagyis elég egy tárgyat idegen nyelven felvenni), itt viszont változó. Ezek rendes tanórák, vannak amik direkt a nyelvi kredit miatt vannak, pl. ilyen ami a gazdtan I,II volt most közgazdaságtan aspektusai meg mendzsment aspektusai néven fut és angolul van tartva (az egyik ősszel a másik tavasszal indul), ha ezt a 2-t veszed fel ezeknél nagyon jó a tanár és érdekes órák. De vannak olyan órák amik alapból kötelezők viszont felveheted angolul/németül, itt viszont nagyon tanár függő, hogy mennyire van értelme angol/németül tanulni.

A nyelvoktatás ennyi, 2 szemeszter szaknyelv meg 6 kredit amit csak csinálj meg. :D

2017. ápr. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!