Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE, Károli vagy PTE osztatla...

ELTE, Károli vagy PTE osztatlan magyar-történelem?

Figyelt kérdés
Osztatlan tanárképzésre szeretnék menni (magyar-történelem), az ELTE, Károli, PTE közül melyiket lenne érdemes első helyen megjelölnöm, és melyiket az utolsón? Minden érdekel, az oktatás színvonala, a diplomák elismertsége, a teljesíthetőség nehézsége, ösztöndíj, kollégiumba való bejutás, csúszások hossza, amikkel kalkulálnom kellene majd. Továbbá 12 vagy 14 államilag támogatott félévem lenne ezeken a szakokon, vagy ez attól függ majd, hogy az általános iskolai, vagy a középiskolai tanári képzést választom?

2017. ápr. 25. 14:58
 1/1 anonim ***** válasza:

Én ELTE-s vagyok, ugyanezen a szakpáron (második év végén járok). Nagyon szeretem a szakomat és magát a sulit is.

Nemzetközileg elismert kutatók tanítanak (főként töri szakon), akik ugyan magasra teszik a lécet, de ahogyan egy nagyon kedves pedagógia tanárom mondta: "ez itt egy diploma ára". Vannak kifejezetten szóró tárgyak, minden szakon (félévente 2-3 kb.), de cserében te állítod össze a saját órarendedet. Ez hatalmas szabadságot (figyelembe veheted, mikor nem akarsz bejárni, kikkel akarsz egy csoportba járni, melyik oktatót szeretnéd stb.) és felelősséget ad, de mellette tudsz szórakozni és dolgozni is.

A koleszról nem nagyon tudok véleményt mondani, mert bejárós vagyok, de hogyha messzebb laksz (értsd: 50+ km, akkor esélyes a felvételed).

A képzés hossza (csúszások nélkül, ami nem nagyon van, mert nem egymásra épülőek a tárgyak... tehát tetszőleges sorrendben végzed el a tárgyakat) attól függ, hol szeretnél tanítani. Hogyha mindkét tárgyadat általános iskolában szeretnéd oktatni, akkor 10 félév lesz, hogyha az egyiket középiskolában, a másikat általánosban, akkor 11, hogyha pedig mindkettőt középben, akkor 12 féléves a képzés. A harmadik év végén kell választani a szakirányok között, tehát van időd eldönteni, milyen típusú iskolában szeretnél tanítani. Azonban érdemesebb a 12 féléves képzést választani, mivel azzal oktathatsz általános- és középiskolában is, illetve akkor egyszerűbb esetlegesen PhD képzésre menni.

Hogyha bármi kérdésed van, vagy csak szeretnél egy ismerőst szerezni az esetlegesen jővőbeli egyetemeden, akkor írj bátran (tudom, mennyire rémísztő, hogyha nem ismersz senkit at eslő hónapokban).

2017. máj. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!