Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tényleg bűn rossz egyetemek a...

Tényleg bűn rossz egyetemek a Nyugat-magyarországi és a Széchenyi? Folytatás lent!

Figyelt kérdés

Azt olvastam több helyen, hogy a NyME anyagi gondokkal küzd, a Széchenyi pedig nem sokat ér.


Egyedül csak Gödöllő adná a "neves" ("valamennyit" érő diplomát nyújtó) képzést vadgazda mérnök/állattenyésztő mérnök szakokon?


Mosonmagyaróváron KÉT TELJES ÉVSZÁZADRA nyúlik vissza az agrár képzés! Ehhez képest mitől is lenne a Szent István fényévekkel jobb?



2017. jan. 4. 19:25
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

A három közül melyik foglalkozik a legjobban a hallgatókkal?


Arra gondolok, hogy ha az illető nem jó gazdasági matematikából, pénzügy-számvitelből, szerves kémiából (a reál tanárgyakból), akkor ha becsületesen végigüli az órákat, akkor megszerzi azt a tudást, mellyel már abszolválni tudja a reál ZH-kat.


Ebben melyik a legjobb egyetem?

2017. jan. 4. 19:30
 2/13 Donald J. Trump ***** válasza:
74%
Az NyME annyira anyagi gondokkal küzd, hogy a Széchenyinek azért lehet agrár kara, mert nekik már nincs :D Értsd: az NyME volt mosonmagyaróvári kara került át tavaly a Széchenyire. Ott viszont előbb-utóbb valószínűleg kiforrja magát, pénz már biztos nem lesz akadálya. Az NyME-n már csak erdőgazdálkodási kar van, az viszont Sopronban egyedülálló. A SZIE mezőgazdasági képzései tényleg jók, azzal nem lehet vitatkozni.
2017. jan. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Tehát hiába a hajdanán neves mosoni két évszázad, ha valaki "használható" diplomát szeretne, az saját érdekében jobban teszi, ha a SZIE-re megy?


Ott mennyire segítőkészek a hallgatókkal (magyarul mennyire ÉRTHETŐEN adják le a reál tantárgyakat azok számára, akik nem a legjobbak ebben)?

2017. jan. 4. 19:42
 4/13 anonim ***** válasza:
A mosonmagyaróvári egyetem mindig is önálló létet élt, akkor a NYME most a SZE alatt. Mai napig elismert agrárképzés folyik ott. Aki ezt vitatja, egyszerűen nem ért hozzá.
2017. jan. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
44%

Hát, sajnos igen.

Agrár területen Gödöllő és Debrecen a legjobb, ebben a sorrendben és eddig folytatva a felsorolást, a többiről nem érdemes szót ejteni. (Sopron erdészeti szempontból speciális, abban kétségkívül legjobb, mert egyedüli.)


Mosonmagyaróvár, Keszthely, Kaposvár, Kecskemét jelenleg nem élvonalbeli egyetemek még magyar skálán sem. (Mosonmagyaróvár és Keszthely valaha tényleg viszonylag jók voltak, ma nem azok.)


Idézek egy másik válaszból:


Egy egyetem szakmai színvonalát, a szakmai munka minőségét a következő tényezők határozzák meg:

1. Az oktatók képzettségi szintje (PhD-vel és habilitációval rendelkezők aránya), hiszen nem lehet átadni olyan tudást, amivel az ember maga sem rendelkezik.

2. Az oktatók tudományos alkotói teljesítménye (nemzetközi publikációik száma, impact factora, idézettsége), hiszen egyetemi szinten tanítani csak azt lehet, amit az ember maga is nemzetközi színvonalon művel.

3. A hallgatók létszámára eső minősített oktatók száma, hiszen magas színvonalú képzést csak kiscsoportos oktatásban sok egyéni konzultációval, témavezetési lehetőséggel lehet végezni.

4. A megtartott kontakt tanórákra (előadások és gyakorlatok) eső oktatók száma, hiszen túlterhelt oktatók minőségi munkát nem tudnak végezni.


Hát ezeket kell megnézni és összehasonlítani! (MTMT, ODT honlapja, MAB honlapja).

2017. jan. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Az agrár vonalat átgondolnám a helyedben. Van pár végzett agrármérnök ismerősöm akik pályát váltottak. (Nagyrészt a gyatra fizetések miatt).
2017. ápr. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, egyetemet nem az alapján választunk, hogy mennyire "megértőek" a professzorok. Ez már nem a gimi, hogy korrepetálást vezessenek neked. Megtartják az előadást, és te megtanulod. Ennyi
2017. jún. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, ha nem tudod megfelelően értelmezni a leírást, akkor ne mondj a másikról elhamarkodott, a valóságtól elrugaszkodott véleményt.


Én ezt írtam:


"Arra gondolok, hogy ha az illető nem jó gazdasági matematikából, pénzügy-számvitelből, szerves kémiából (a reál tanárgyakból), >> DE HA << becsületesen végigüli az órákat, akkor megszerzi azt a tudást, mellyel már abszolválni tudja a reál ZH-kat.


Ebben melyik a legjobb egyetem?"

2017. jún. 7. 09:05
 9/13 anonim ***** válasza:
Semmiből nem fogsz átmenni ZH.n attól, hogy bent voltál előadáson. Egyik egyetem egyik szakán sem. Mindent tanulni kell otthon is. Az meg, hogy megérted-e csak tőled függ, mi honnan tudjuk?
2017. jún. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Majd biztos igazodni fog az előadó tanár 200 ember igényeihez külön-külön :D Ez egyetem. Előadást tartanak. Nem kérdezik meg, érted-e. Vagy felzárkózol valahogy önerőből, vagy ha nem tudod felvenni a lépést, csúszol. Nem fogja egyik tanárt sem érdekelni, hogy te személyesen hogy állsz a reál tárgyakhoz, ha ezt a szakot választottad, ezt tanulod. Egyetemen nincs olyan, hogy "ebben nem vagyok jó", mert minden tanulni kell. Ami nem megy, azt meg kell tanulnod annyira, hogy 2-essel átmenj vele. Ami érdekel és megy, azok a választott tárgyak.
2017. jún. 8. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!